LİBNODAVE'in 64 bitte Çalışması...

baya inceledim fakat işin içinden çıkamadım çalışan bir örnek bulabilsem daha anlaşılır olur.

di = New libnodave.daveInterface(fds, "IF1", 0, libnodave.daveProtoMPI, libnodave.daveSpeed187k)

sizin gönderdiğiniz örnekte yukardaki gibi ufak bir kaç değişikli yapıp tcp/ip den MPI çevirmek istedim fakat yapamadım.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
baya inceledim fakat işin içinden çıkamadım çalışan bir örnek bulabilsem daha anlaşılır olur.

di = New libnodave.daveInterface(fds, "IF1", 0, libnodave.daveProtoMPI, libnodave.daveSpeed187k)

sizin gönderdiğiniz örnekte yukardaki gibi ufak bir kaç değişikli yapıp tcp/ip den MPI çevirmek istedim fakat yapamadım.

EKTEKİ ÖRNEKTE MPI DA VAR SANIRSAM.hERHALDE İŞİNİZİ GÖRÜR. sİZ 64 BİT İŞLEMCİ DE Mİ ÇALIŞIYORSUNUZ ŞU AN?

Ekli dosyalar

• 51_Data_View_Demo..rar
    2 MB · Görüntüleme: 60
hayır 32 bit 64 bit siemens için hala sıkıntılı. tüm çalışmalarımız 32 bit.

hayır 32 bit 64 bit siemens için hala sıkıntılı. tüm çalışmalarımız 32 bit.

eĞER 64 BİTTE ÇALIŞTIRMAYI DENEYECEKSENİZ ÇALIŞMAYAN TEK KISIM OPEN SOCKET YANİ ETHERNET PORTUNU AÇMA KISMIYMIŞ, SİZE YARDIMCI OLMASI AÇISINDAN SÖYLÜYORUM

valla çok teşekkürler gönderdiğin örnek usb den bağlı olan cp 5711 modül ile mpi ile bağlandım I0.0 ı okudum. şimdi daha detaylı inceleyeceğim

Mrb, 64 bitle ilgili bir çalışma yapabildiniz mi acaba?

Otomasyon ağırlıklı konularla uğraştığım için daha yeni yeni 64 bit işletim sistemini tia portal ile kullanıyorum visual studio daha 64 bit makinaya kurmadım ama yakın zamanda kuracağım kurduğum zaman size mutlaka mesaj atarım.

Selam,

Libnodave 32 bit için yazılmış kütüphane.
C# projenizi 32 bit olarak derlemeniz gerekiyor(ANY CPU ve 64 bit olarak derlemeyin)
Bu sayede 64 bit işletim sistemlerinde çalıştırabilirsiniz.

Kolay gelsin...

Denedim malesef çalışmadı

- - - Updated - - -

Siz çalıştırabilmişmiydiniz?

ben ali_mutlu nun dediği gibi yapıp çalıştırmıştım.
ama ben 64 biti secmiştim.
yanlız gercek uygulamada denemedim. simatik managerin simulasyonu ile libnodaveyi haberleştirdim.
iyi çalışmalar

Forum istatistikleri

Konular
128,203
Kullanıcılar
449,985
Son üye
sSait Başdaş

Yeni konular

Geri