Kumanda devresi

Starta basıldığında lamba 10sn yanacak 10 sn sonra sönecek şekilde kumanda devresi çizimi lazım acil

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
----------ZR-NC------X------S-NO----X-------(K1)------
X----K1-NO----X-------(ZR)------

biraz elime yüzüme bulaştırdım zeybek ustam :oops:

Son düzenleme:
Valla ustad anlamadım ya bana kumanda devresi lazım elinden geliyorsa bana yardımcı olur musunuz
sen ne okuyorsun merak ettim? burada herkesin elinden bir şeyler gelir; ama beleşe bilgi olmaz. yarın sen mezun oldun hadi yap dediler ne b*k yiyeceksin. otur ders çalış biraz ve araştır.

MERHABA ARKADAŞLAR,MOTORU TERMİİK RÖLEDEN ÇALIŞTIRIYORUZ.BUNU REVİZE EDEECZ.SİSTEME STAR-STOP BUTONU İLAVE ETMEK İSTİYORUZ.BUNU ÇALIŞMASINI NASIL YAPABİLİRİZ.FOTOĞRAFTAKİ SİSTEME STAR-STOP BUTONU İLAVE EDİP MAKİNAMIZI BUTONLARLA ÇALIŞTIRMAK İSTİYORUZ.BU KONUDA YARDIMCI OLABİLİR MİSİNİZ.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2022-06-10 at 16.56.04.jpeg
    WhatsApp Image 2022-06-10 at 16.56.04.jpeg
    206.3 KB · Görüntüleme: 24
MERHABA ARKADAŞLAR,MOTORU TERMİİK RÖLEDEN ÇALIŞTIRIYORUZ.BUNU REVİZE EDEECZ.SİSTEME STAR-STOP BUTONU İLAVE ETMEK İSTİYORUZ.BUNU ÇALIŞMASINI NASIL YAPABİLİRİZ.FOTOĞRAFTAKİ SİSTEME STAR-STOP BUTONU İLAVE EDİP MAKİNAMIZI BUTONLARLA ÇALIŞTIRMAK İSTİYORUZ.BU KONUDA YARDIMCI OLABİLİR MİSİNİZ.
Ekteki görsele göre bir devre yapmalısınız anlamadiginiz bir sey varsa sorun lütfen

Ekli dosyalar

• Screenshot_2022-06-11-20-40-39-123_com.miui.notes.jpg
    Screenshot_2022-06-11-20-40-39-123_com.miui.notes.jpg
    77.7 KB · Görüntüleme: 22
termiklerin çıkışına birer kontaktör ilave edin kontaktörlerin a2 lerine nötür girin 1.fazdan stop butonuna girin stop butonundan çıkıp start butonuna ve kontaktörlerin açık uçlarına giriş yapın startın çıkışından ise kontaktörün karısındaki acık uclarına ve kontaktörlerin a1 uclarına giriş yapın bu işlemi her sistem için ayrı ayrı yapın

termiklerin çıkışına birer kontaktör ilave edin kontaktörlerin a2 lerine nötür girin 1.fazdan stop butonuna girin stop butonundan çıkıp start butonuna ve kontaktörlerin açık uçlarına giriş yapın startın çıkışından ise kontaktörün karısındaki acık uclarına ve kontaktörlerin a1 uclarına giriş yapın bu işlemi her sistem için ayrı ayrı

merhaba teşekkkür ederim.devre bu şekilde uygun mu ?yanlışını eksiğini çizebilir misiniz ?

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2022-06-13 at 09.33.47.jpeg
    WhatsApp Image 2022-06-13 at 09.33.47.jpeg
    167.3 KB · Görüntüleme: 19

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,607
Son üye
sinan343834

Yeni konular