Kuka robot active commands Hatası

çıraközgür

Katılımcı Üye
Merhaba, hobi amaçlı kuka robot aldık, işletim sistemi win 95. Tüm kartları söküp temizledikten sonra ekran açıldı, pano içi bir kaç kablo kopugunuda çözdükten sonrada run durumuna geliyor, yalnız manuel modda herhangi bir hareket vermek istediğimde yarim saniye sürücü besleme roleleri aktif olduktan sonra tekrar pasif olup ekrandaki hatayı veriyor.
Hata ile ilgili bilgi sahibi olan var mı acaba?
AF776CD9-1D48-44DB-88B4-0478F7B1D013.jpeg
668B22B1-1C2B-46B3-BD4C-2BA6D1C83CF5.jpeg

Son düzenleme:
kuka robot için nasıl sıfırlama yapılacağını biliyor musun ?

benim hatırladığım kadarıyla bir cihaz bağlıyorduk. eksenleri sıfırlama noktalarına getiriyorduk. sonra sıfırlama yapıyorduk. internette video olması lazım.

cihaz olmadan da sıfırlama yapılan bir yöntem de vardı diye hatırlıyorum.

Merhaba, hobi amaçlı kuka robot aldık, işletim sistemi win 95. Tüm kartları söküp temizledikten sonra ekran açıldı, pano içi bir kaç kablo kopugunuda çözdükten sonrada run durumuna geliyor, yalnız manuel modda herhangi bir hareket vermek istediğimde yarim saniye sürücü besleme roleleri aktif olduktan sonra tekrar pasif olup ekrandaki hatayı veriyor.
Hata ile ilgili bilgi sahibi olan var mı acaba?
Ekli dosyayı görüntüle 68006
Ekli dosyayı görüntüle 68007
merhaba robot eksenleri sıfırlaman gerek öncelik sonra pano içinde eksen sürücüsü var onun kısa videosunu gönder yorum yazayım. sıfırlama yapman içinde her eksen yanında kapak Var çevirmeli ince tornavida ile hafif pime bastır eksen dönerken pim hareket etmesinden sıfır noktasını bulursun

kuka robot için nasıl sıfırlama yapılacağını biliyor musun ?

benim hatırladığım kadarıyla bir cihaz bağlıyorduk. eksenleri sıfırlama noktalarına getiriyorduk. sonra sıfırlama yapıyorduk. internette video olması lazım.

cihaz olmadan da sıfırlama yapılan bir yöntem de vardı diye hatırlıyorum.

EMT cihazıyla nasıl yapılacağına dair videolar izledim ama bende o cihazdan yok. muhtemelen Kırıkkale'dede bulamam.

merhaba robot eksenleri sıfırlaman gerek öncelik sonra pano içinde eksen sürücüsü var onun kısa videosunu gönder yorum yazayım. sıfırlama yapman içinde her eksen yanında kapak Var çevirmeli ince tornavida ile hafif pime bastır eksen dönerken pim hareket etmesinden sıfır noktasını bulursun

pano içinde servoların sürücüsü haricinde ayarlanabilecek bir şey göremedim.
pano içi video https://streamable.com/d9kabj

sıfırlama için öncelikle hareket etmesi gerekmiyor mu? arka button + a1, a2... birlikte bastığımda S-O-R yazısı S-l yarım saniyeliğine yeşil olup roler geri pasif oluyor.

Son düzenleme:
EMT cihazıyla nasıl yapılacağına dair videolar izledim ama bende o cihazdan yok. muhtemelen Kırıkkale'dede bulamam.

pano içinde servoların sürücüsü haricinde ayarlanabilecek bir şey göremedim.
pano içi video https://streamable.com/d9kabj

sıfırlama için öncelikle hareket etmesi gerekmiyor mu? arka button + a1, a2... birlikte bastığımda S-O-R yazısı S-l yarım saniyeliğine yeşil olup roler geri pasif oluyor.
bu robot panelden tipinden anlaşıldığına göre krc2 veya 4 eski nesil robot orada 6 sürücü var ve birtanede eksen kontrolü vardır.
EMT cihazına gelince size yukarıda size yazdım mm alanda çalışmayacaksa ince tornavidayla kalibrasyon yapabilirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri