Kramayerli CNC de velocity ve step/per

srklsrsr

Üye
krameyerli cnc de step/per ayarını yapıyorum sürücü pulse u 1600 e ayarladım 1 modül krmeyer pinyon var . kalibrasyon ayarını yapınca step/per 30 çıkıyor. buraya kadar sorun yok. hızı 100000 mm/dk yapınca mach3 de 7000 mm/dk okunuyor. z ekseni 1605 vidalı mil var onda da 26000 oluyor velocity . hızları normal seviyelerine getirince makine tosba gibi hareket ediyor. biraz dengesiz tabi . sorunu çözemedim ne yapmak lazım.

Abi sen 100.000 set ettiğinde velociyt değeri 100.000 olarak kalıyor mu yoksa kendisi otomatik düşüyor mu yazdığın değeri

100000 olarak kalıyor. hatta 150000 de denedim o da kalıyor. Ayarı yapıyorum esksenleri tuşla hareket ettirince okunan hız 7000 oluyor . Sanki velecits değeri 10 kat fazla çıkıyor.

MPG ekranında jog hızı ayarı var. Oradaki değer düşük olabilir

Slow Jog Rate değerini yüzde olarak değiştirerek jog hızını azaltabilir artırabilirsin

MPG ekranında jog hızı ayarı var. Oradaki değer düşük olabilir

Slow Jog Rate değerini yüzde olarak değiştirerek jog hızını azaltabilir artırabilirsin
Bi deneyeyim söylediğini. İlk defa karşılaştım böyle bişeyle. Acaba bilgisayarla alaklı biley olabilir mi

Yok denemedim makine üniversitede mecbur bi daha ki gidene kadar deneyemem. Deneyince burdan yazarım . Tabi ne zaman giderim bilmiyorum.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri