Konteyner Elektrik Projesi ve Abonelik Prosedürleri hakkında yardım..

kralarslan

Üye
Merhaba;

Bir hobi bahçesindeki Konteyner için Başkent Edaş'tan elektrik abonelik işlemleri başlatmak istiyorum. Abonelik için prosedür nedir, hangi evraklar ile başvuru yapmam gerekiyor.

Konteyner Elektrik Projesini nasıl hazırlamak gerekiyor. konteyner üzerinden basit bir gösterim yapmak yeterli olur mu?

Örnek Konteyner Elektrik Projesi var ise paylaşabilirseniz çok memnun olurum.

Saygılarımla

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
şantiye elektrikği verebilirler konteynerın kendi elektrik tesisatı varsa onu uygun proje cizmek yeter, eğer yoksa proje çizip ona göre uygulama yapmak doğru olan

Merhaba, şantiye abonesi için inşaat ruhsatı isterler. Belediyeden hobi bahçesi için bir ruhsat alabilirseniz abone olabilirsiniz. Ruhsatsız abonelik söz konusu değildir. Ya da konteyneri işe karıştırmadan hobi bahçeniz için tarım il müdürlüğünden tarımsal sulama belgesi alırsanız. Bununla konteyner dışında bir panoya abone alırsınız. Daha sonra bu panodan konteynere enerji verirsiniz.

tarımsal sulama abonesi almak için DSİ'den sondaj ruhsatları ,su arama izni gibi prosedürler var sontaj lazımsa ilerde uğraşmazsınız

Arkadaşlar Konu ile direkt alakalı değil ama sormak isterim:

Prefabrik veya 45" konteynerden bozma ev yapsak bunun için normal mesken aboneliği başvurusu yapmamamız lazım?

Merhaba,
Konteynır v.b. yapılara elektrik aboneliği almanın en kolay yolu yapı kayıt belgesi almaktır, diğer tüm yollar uzun ve masraflı olacaktır..
Ayrıntılı bilgi için bize www.alkinmuhendislik.com adresinden ulaşabilirsiniz..

Merhabalar konuyla ilgili olarak bir şey sormak istiyorum.
İmara açık fakat parselasyon yapılmamış tarlama konteyner ev koymak istiyorum.Ev ve tarla için elektrik ve su'yu nereden nasıl karşılayacağım diye endişeleniyorum çünkü projeyi başlattım.Forum sitelerinde herkes başka bir şey söylüyor.Parselasyon olmadığı için elektrik ve su aboneliği alamazsın diyorlar.Çevresinde bağ evleri ve yazlık tatil siteleri mevcut.
Sondaj vurdurmak mantıklı mı olur? Eğer vurduracak isem herhangi bir izin gerekir mi? Parselasyonu başlatmak mı sondaj vurdurmak mı daha az maliyet ister?
Belediye konteyner ı tarlaya koymam için izin verdi fakat elektrik için bir şey söylemediler.
Ne yapmam gerektiğini nereye gitmem gerektiğini bilmiyorum.
Yardımcı olursanız çok mutlu olurum.Şimdiden teşekkür ederim.
Yer: Gaziantep/Oğuzeli
Saygılarımla...

Merhabalar konuyla ilgili olarak bir şey sormak istiyorum.
İmara açık fakat parselasyon yapılmamış tarlama konteyner ev koymak istiyorum.Ev ve tarla için elektrik ve su'yu nereden nasıl karşılayacağım diye endişeleniyorum çünkü projeyi başlattım.Forum sitelerinde herkes başka bir şey söylüyor.Parselasyon olmadığı için elektrik ve su aboneliği alamazsın diyorlar.Çevresinde bağ evleri ve yazlık tatil siteleri mevcut.
Sondaj vurdurmak mantıklı mı olur? Eğer vurduracak isem herhangi bir izin gerekir mi? Parselasyonu başlatmak mı sondaj vurdurmak mı daha az maliyet ister?
Belediye konteyner ı tarlaya koymam için izin verdi fakat elektrik için bir şey söylemediler.
Ne yapmam gerektiğini nereye gitmem gerektiğini bilmiyorum.
Yardımcı olursanız çok mutlu olurum.Şimdiden teşekkür ederim.
Yer: Gaziantep/Oğuzeli
Saygılarımla...

@razugreb, Kocaeli/Kandıra ilçesinde köydeki 1900 m2 civarı tarlama normal betonarme projesi hazırlatıp ruhsat çıkartarak, bu ruhsatla birlikte elektrik ve suya başvuru yaptım. Şimdilik ben de inşaat süre hakkımı kullanarak konteyner koydum, su, şantiye tarifesi üzerinden bağlandı. Elektrik halen beklemede, bu mikrop olayı gecikmeyi biraz daha erteledi. Su için bulunduğum yerde tarlanın 70 metre cephesi de işin içine girince sayaç dahil 6 bin TL civarı masrafım oldu. Elektrik gecikince ışıklandırma vesair acil ihtiyaçlar için 190 Wh 12 Volt bir güneş paneli ve 60 Ah bir akü ile ışıklandırma ve şarj ihtiyaçlarını çözeceğim. Henüz yasaklardan dolayı montajı yapamadım.

Sizin bulunduğunuz yerde mülki idare ve işletmelerin farklı yaklaşımları olabilir. Normalde elektrik ve su idaresi inşaat ruhsatı istiyor. Konteyner'ın resmi belgesi varsa başvurabilirsiniz. Aksi halde bilemiyorum. Kuyu fazla fazla derine inmeden çıkabiliyorsa kuyu tercih edilebilir. Elektrik de solar/güneş paneli ile çözülebilir.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri