kontaktörler

selamun aleykum arkadaslar elimde yildiz ucgen bir panom var moturum 45 kw maximum 90 amper cekiyor etiketinde ve ben yarisini bile kullanmiyorum ortalama 35_ 40 amper arasi cekiyor simdi sorum ben bu panoyu yenileyecegim yeni kontakyor takicam ama elimde 45 kw kontaktor yok 30 kw kontaktor var simensin 3tf47 ve maximum 80 ampere kadar dayaniyormus etiketinde sizce bunlari kullansam herangi bir sikinti olurmu kontaktorlerin yanma durumu veya motor calisma sekli gibi dedigim gibi motor 35-40 amper civari cekiyor su basiyorlar ortada zorlama yok.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
selamun aleykum arkadaslar elimde yildiz ucgen bir panom var moturum 45 kw maximum 90 amper cekiyor etiketinde ve ben yarisini bile kullanmiyorum ortalama 35_ 40 amper arasi cekiyor simdi sorum ben bu panoyu yenileyecegim yeni kontakyor takicam ama elimde 45 kw kontaktor yok 30 kw kontaktor var simensin 3tf47 ve maximum 80 ampere kadar dayaniyormus etiketinde sizce bunlari kullansam herangi bir sikinti olurmu kontaktorlerin yanma durumu veya motor calisma sekli gibi dedigim gibi motor 35-40 amper civari cekiyor su basiyorlar ortada zorlama yok.
Uygun hicbir sorun yaşamazsınız diye tahmin ediyorum.

Ekli dosyalar

• y-u_th.xls
    87 KB · Görüntüleme: 22
Termik röle ayarını hassas yaparsan sıkıntı olacağını düşünmüyorum.

Aleyküm Selam.

İlk kalkış akımları yüksek olacağı için motorum devreye giriş çıkış sıklığına bağlı olarak en çok 6-7 Ay sonra (Tahmini) kontaktörleri değiştirmen gerekecektir.

Son düzenleme:
kalkis akimida yuksek degil motor 5 parmak botudan s7 basiyor olmasi gerekenden yuksek almislar mototlari ve pazartesi start verip pazar sabahi kapaniyor sadece

Daha uzun süre de dayansa standart ömürden kısa olacaktır.

45 kW motor (Motor gövde tipine göre değişse de), (Makine işlevine göre değişse de) durma anında ilk harekete geçerken 130-160 Amper gibi bir akımla başlar (Sizin makineniz için tahmin etmeye çalışıyorum). Bu akım 15- 20 saniye içinde bahsettiğiniz değerlere düşecektir. Üçgene geçerken tekrar (çok kısa) bir pik yapacaktır. (Ampermetre ile takip etmenizi tavsiye ederim)

İşte bu ilk kalkış ve üçgene geçiş anlarında kontaktörleriniz aşırı akımdan darbe görecektir. Bir gün ya kontaklar yanacak yada yapışıp kalacaktır. Ben böyle düşünüyorum

evet dediginiz cok mantikli en kisa zamanda panoyu takip yerine olcumlerimi buradan paylasacagim hepinizden allah razi olsun bu sayfayi bu yuzden seviyorum butun sorulara cevap var

sa kolay gelsın arkadaslar bir sorum olacak .
1 adet 75 kw yıldız ugcen dalgıc pompa var bunun ıcın kontaktor ve röle secimini için almam gereken malzeme nedir

1 adet 45 kw yıldız ugcen dalgıc pompa var bunun ıcın kontaktor ve röle secimini için almam gereken malzeme nedir

yardımcı olursanız sevinirim

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri