Kontaktör Röleden Çıkış Verince 24VDC enerjinin anlık kesilmesi

Arkadaşlar merhaba değişik bir arıza ile karşı karşıyayıım şimdi sistemimde 29 adet motor var ve bir adet ise vibr motor var bunlar ayn anda çalışmıyor kesinnlik bir adet motorumu yazılımında çevirmeli buton şeklinde yazdım çevirmeli buton + diğer kontağnda ise input var o input geldiği sürece kontaktörü çektiriyorum şimdi sistem tamamen çalışınca ben o çevirmeli buton ile input gönderince kontaktör anlık çekmeden sistem stopa geçiyor anlık 24vdc kesildiği için ac devresini kontrol ettim 380 okey mkş denden 380 geliyor sıkıntısız kontaktörü sağa çevirince motor çalışıyor sıkıntısız sıkıntı ben butondan verdiğim gibi oluyor neden oluyor olabilir kontaktör 24vdc kontaktörü değiştim bakalım yarın start vericem birdaha sizce ne olursa nasıl bir yol ve seneryo izlemeliyim ?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
KOntaktör bobinin, 24 volt dc oldugunu kontrol ettinizmi ??

Arkadaşlar merhaba değişik bir arıza ile karşı karşıyayıım şimdi sistemimde 29 adet motor var ve bir adet ise vibr motor var bunlar ayn anda çalışmıyor kesinnlik bir adet motorumu yazılımında çevirmeli buton şeklinde yazdım çevirmeli buton + diğer kontağnda ise input var o input geldiği sürece kontaktörü çektiriyorum şimdi sistem tamamen çalışınca ben o çevirmeli buton ile input gönderince kontaktör anlık çekmeden sistem stopa geçiyor anlık 24vdc kesildiği için ac devresini kontrol ettim 380 okey mkş denden 380 geliyor sıkıntısız kontaktörü sağa çevirince motor çalışıyor sıkıntısız sıkıntı ben butondan verdiğim gibi oluyor neden oluyor olabilir kontaktör 24vdc kontaktörü değiştim bakalım yarın start vericem birdaha sizce ne olursa nasıl bir yol ve seneryo izlemeliyim ?
Kardeş birkaç nokta virgül felan koy üç keredir okuyorum anlayamadım, belki ben kalın kafalıyımdır ama sende yardımcı ol biraz :)

okurken benim de beynim yandı :)

durumu anlamak için soru yağmuru gerecek ama kolaya kaçıp sadece şu tahminde bulunacağım:

plc transistor cıkışlı ve kontaktor arada role kullanılmadan direkt sürüldüğü için sistem kararsız hale geliyor.

okurken benim de beynim yandı :)

durumu anlamak için soru yağmuru gerecek ama kolaya kaçıp sadece şu tahminde bulunacağım:

plc transistor cıkışlı ve kontaktor arada role kullanılmadan direkt sürüldüğü için sistem kararsız hale geliyor.
hocam input direk gidiyor plc ye plc den de çıkış rle üzerinden gidiyor kontaktöre
KOntaktör bobinin, 24 volt dc oldugunu kontrol ettinizmi ??
evet 24vdc
arkadaşlar anlatmaya çalıştığım şey benim sistemim tamamen otomatik çalışıyor ama bir adet motorumun kontrolü sahada çevirmeli buton ile yapıyorum yazılımda o inpu geldiğinde plc röle çektirip kontaktör çekilmesi gerekiyor amaa ben o inputu yolladığımda röle çektiğinde kontaktöre +24 gidince anlık panoda 24vdc güç gidip geliyor hemen sayılamayacak sürede ama plc enerjiside anlık kesildiği için sistem tamamen duruyor ben kısa devre olduğu kanatindeyim ama nerede kontrol etmem gereken iki yer var kontaktör bobini ve röle ve ac devresi ac 380 geliyor röle +24 gönderiyor bu kontrolleri yaptım

Son düzenleme:
Plc nin beslendiği 24v güç kaynağı ile Mandal butona giden +24v aynı kaynaktan mı besleniyor.

Plc nin beslendiği 24v güç kaynağı ile Mandal butona giden +24v aynı kaynaktan mı besleniyor.
Hocam çok güzel bir tespit panoda iki adet güç kaynağı var ama eksileri birbirine bağlı hayır plc +24v DC pano güç kaynağından ama çevirmeli deki +24 diğer güç kaynağından

Kontaktor ve rölelerinizin A1-A2 uçlarına ters diyot bağlanmalı

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,610
Son üye
cagriaytmz

Yeni konular

Geri