Kompakt şartel yan monte edilirmi

akınuçar

Üye
Arkadaşlar kolay gelsin aklıma takılan bir şey var kompakt şartellerin yan montajı olur mu olmuyorsa neden olmaz oluyorsa belli bir akıma kadar mı olur bilgisi olan arkadaşlar paylaşımda bulunursa teşekkür ederim iyi günler

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Böyle bir uygulama yok. Ama şalterin montajı için bir parça ayarlayabilirseniz olur. Şalterler arka yüzeylerinden monte olur (kompakt tipler için).Kullanım bakımından sıkıntılar olur. Bağlantı yapmanız, şalter ayarlarını yapmak gibi. Panonun yan tarafından açma kapama yapmak zorundaysanız bunun için yandan tahrik aksesuarları var onları kullanarak yapabilirsiniz.

Böyle bir uygulama yok. Ama şalterin montajı için bir parça ayarlayabilirseniz olur. Şalterler arka yüzeylerinden monte olur (kompakt tipler için).Kullanım bakımından sıkıntılar olur. Bağlantı yapmanız, şalter ayarlarını yapmak gibi. Panonun yan tarafından açma kapama yapmak zorundaysanız bunun için yandan tahrik aksesuarları var onları
Yanlış anlaşılmışım şunu anlatmak istiyorum kompakt tip şarteller diklemesine değil de panoya yatay duracak yan duracak şekilde montajı yapılabilir mi demek istedim cevap için teşekkürler

Son düzenleme:
Bu şekilde demek istediniz sanırım.
Bu şalter çalışan bir panodan alıntı.Yatay olarak montajlı.
Doğrusu dikey olarak yerleştirmek ama panoya dikey olarak koyulduğunda sığacak yer olmadığı için yatay olarak montajlanmış. Görevini yerine getirir sıkıntı yok. Görsel olarak kötü gözükür açma/kapama yaparken sizi zorlar...

1711088936475.png

Son düzenleme:
Aynen öyle sıkıntı olmaz ben onu anladım.Bir yere böyle yan montajını yaptım o şekilde montajı yapılmaz demişlerdi.

ABB ve siemens in kendi pano tasarım programları yatay montaja izin veriyor.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,194
Kullanıcılar
449,969
Son üye
kdrtkn

Yeni konular

Geri