kombi beyni ikinciye yandı...zarar 600TL Kim suçlu?

adam gibi cihaz üretmeyen dandik firmaların klasik yöntemidir,şebekeden yksek voltaj gelmiş vs.hic kimse ayranım ekşi ben kötü yapmısım demez.ithal ürünlerde suc bu ürünlere ithalat izni verende yerli ürünlerde ise tse vs verenlerde.burası türkiye kardesim,voltajda dalgalanır,yıldırımda düser.cihazı adam gibi ürettilermi kolay kolay hicbir halt olmaz.tabi bu cihaz almanya yada amerika vs gibi ülkeler için yapılmıssa türkiyede calıstırırken biraz daha dikkatli olmak lazım(türkiye için üretilmişini almak lazım),zira bizim elektrik şebekemizde aynı dandiklikte.

Hakkınızdan vazgeçmeyin bence de. Allah kolaylık versin

arkadaşlar ana kartlar artık tamir ediliyor genelde elektrik dalganmalarında zarar gören parça ptc elekronik bir parçadır beslemeleri 220 -230 ac voltla çalışan cıhazlarda genelde kulanılır 270 om direnç değeri olanları kulanırlar fazlan nötür arasına paralel bağlanır voltaj dalgalanmalarında bu parça hemen patlar bir nevi sigorta görevi görür sigortadan önce bağlı olduğu için ilk dalgalanmada devreyi açarak ana kartın zarar görmesini engeller ben bu şekilde iki ana kart tamir ettim garantili cıhazlar olduğu için servis çağırmışlar komşular servisinde canına minet hiç uğraşmazlar hemen değiştirip 330 tl alıp gitmişler çünkü garantiye girmezmiş bir başka arkadşımın başına daha bir olay geldi servis gelip bakmış demişler anakart yanmış garantiye girmez ücret vereceksiniz kadında eşim evde yok kalsın gelince sizi arasın diye yollar akşam komşu beni aradı durum bundan ibaret ne yapmamlazım adamcağız dar gelirli inan bende söküyim bakayım ne durumda söktüm aynı parça dediğim yeşil mercimek büyüklüğünde parca patlamış ücret değeride 50 krş daha önce birtanesini öyle tamir ederken 1 tl verip iki ptc almıştım üzerinde çıkan parça 275om bendekide 270 om hemen taktım beslameye 220 voltaj verince dizital ekran geldi 1 dk bekledim baktım ekranda hata kotları verdi çünkü yerine takmadığım için gaz yok kodu basınç yok kodu hemen yerine taktım kombiyi kapatıp gazı açtım resetledim makine saat gibi çalıştı iki yıldır çalışıyor dünyalar kadar duva etiler bana o bana yeter borç sordular abi taktığın parça kaç para bende 50 krş değince şok oldular allah servislere biraz insaf versin başka bişe demem elektronik becerisi olan insan bu işleri hal eder şimdi neti geziyom bakıyomki ana kart tamircileri türemiş iyide olmuş çünkü servisler insanları soyuyor başınızı ağırttığım için özür dilerim

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,229
Kullanıcılar
450,025
Son üye
sedef12

Yeni konular

Geri