Knx sistemler hakkında

etkga

Üye
arkadaşlar merhaba. Knx akıllı ev otomasyonu hakkında birkaç sorum var. bu sistemde aydınlatma iklimlendirme vs gibi şeyleri uzaktan kontrol için kullanılan bir android app uygulaması varmıdır. varsa nasıl temin ediliyor yada sistemle uyumlulaştırılıyor?birde ets programı var bunun ne olduğu hakkında bilgi verebilirmisiniz?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
arkadaşlar merhaba. knx akıllı ev otomasyonu hakkında birkaç sorum var. bu sistemde aydınlatma iklimlendirme vs gibi şeyleri uzaktan kontrol için kullanılan bir android app uygulaması varmıdır. varsa nasıl temin ediliyor yada sistemle uyumlulaştırılıyor?birde ets programı var bunun ne olduğu hakkında bilgi verebilirmisiniz?

Bu işi yapabilmek için öncelikle sistemi Ipye çıkarman gerek.Bunun için piyasada birçok cihaz var ve her birinin ayrı uygulaması mevcut.VikobyPanasonic dokunmatik panel,babtec görüntüleme yazılımı,schneider inside controller vb her markada hemen hemen bir ürün mevcut

Bu işi yapabilmek için öncelikle sistemi Ipye çıkarman gerek.Bunun için piyasada birçok cihaz var ve her birinin ayrı uygulaması mevcut.VikobyPanasonic dokunmatik panel,babtec görüntüleme yazılımı,schneider inside controller vb her markada hemen hemen bir ürün mevcut
peki hocam bu ets programlaması nasıl yapılıyor. örneğin ben yagmura duyarlı panjur yapmak istiyorum. dedektörden gelen bilgiye göre panjur kapansın mesela. bu programlama ets programı ile mi oluyor. ve bu programda c dili gibi bir if else yapısı mı kullanıyoruz?

Herhangi birkod yazmıyorsunuz. Ets programında ürünleri ekledikden sonra ürünlerin özellikleri çıkıyoror oradan nasıl davranması gerektiğini seçiyorsunuz. Daha sonra gruplar oluşturarak ne ile birlikde çalışması gerektiğini seçiyorsunuz

Herhangi birkod yazmıyorsunuz. Ets programında ürünleri ekledikden sonra ürünlerin özellikleri çıkıyoror oradan nasıl davranması gerektiğini seçiyorsunuz. Daha sonra gruplar oluşturarak ne ile birlikde çalışması gerektiğini seçiyorsunuz
böylece istediğimiz senaryoyu oluşturabiliriz galiba. anladım teşekkürler.peki birşey daha diyelimki sisteni ip ye açtım internetten erişimim var. bunu bir android program ile de kontrol edebilirim sanırsam. bunu nası temin ediyoruz? markalara özgün program mı var yoksa biz mi yapıyoruz? bir sorum daha var diyelimki bu knx tabanlı ürünlerile akıllı ev otomasyonu hizmeti vermek istiyorum diyelim. bunun için sertifika belge vs gerekiyor mu. yoksa sadece egitim alıp halledilirimi?

böylece istediğimiz senaryoyu oluşturabiliriz galiba. anladım teşekkürler.peki birşey daha diyelimki sisteni ip ye açtım internetten erişimim var. bunu bir android program ile de kontrol edebilirim sanırsam. bunu nası temin ediyoruz? markalara özgün program mı var yoksa biz mi yapıyoruz?

Her markanın kendine özgü yazılımı var.Siz sadece kontrol edeceğiniz objeleri ekleyip görsel düzenlemeler vs yapıyorsunuz okadar.Tabiki sisteminiz knx ise.

bir sorum daha var diyelimki bu knx tabanlı ürünlerile akıllı ev otomasyonu hizmeti vermek istiyorum diyelim. bunun için sertifika belge vs gerekiyor mu. yoksa sadece egitim alıp halledilirimi?

Knx cihaz veya yazılım üretmeyi düşünüyorsanız bunun için çeşitli sertifikasyonlar var ve firmanızın knxe register olması gerek.Lakin eğer sadece hazır ürünleri programlayıp müşterilere hizmet sağlamak istiyorsanız sertifikaya ihtiyacınız yok(Olsa iyi olur tabiki)

çok teşekkürler ilginize

Knx yerine scs kullanırsan bticino da bir seçenek. Hem de ETS'ye ihtiyacın kalmaz, myhome yazılımı hala ücretsiz.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri