Knx sistemleri hakkında

mrbaba

Üye
Selam aleyküm ,
Öncelikle herkesin bayramını kutluyorum.
Arkadaşlar bu Knx sistemlerini araştırma içindeyim fakat çok fazla bir Bilgi bulamadım bu konuda... şimdi benim sorularım şunlar;

1) her odaya push button(light buton diye tabir ediliyor. Eski apartman anahtarları) koyduğum zaman bu anahtarları on off actuator lerine priz buat içi küçük input modülleri ile kontrol edebilirmiyim. Extra oda modülü diye tabir edilen büyük modüllere ihtiyaç var mı?

2) Dali mi önerirsiniz normal yoksa on off actuatorleri mi ? Dali kullanırsak yine 1. Maddedeki gibi priz buat içine input modülü ile Çalışır mı ?

3) dimmer modülü koyduğum zaman yine bu küçük buat içi input modülü ile kontrol edebilir miyim ?

4) internete açılmayacak bir sistemde gateway gerekli mi ?

5) motorlu perdeyi kontrol etmek için takılan duvar prizinden actuator e giden bağlantı nasıl olmayı veya onun içinde input aleti var mı ?

6) küçük bir tasarım yaparsak ;
Power supply > diming actuators- switch actuators - motorlu perde actuator vs > lambalar için priz buat içi mini input - motorlu perde input - diming input

7) Bu input aletleri hakkında Bilgi verir misiniz benim bahsettiğim input aleti ektedir doğru input bu mu bimiyorum fakat dediğimi 1. Madde de inşallah anlatabilmişimdir.

Ekli dosyalar

• 2115298B-55F2-46E3-BA97-4231864C4A98.png
    2115298B-55F2-46E3-BA97-4231864C4A98.png
    217.2 KB · Görüntüleme: 39
  • 860A0530-09D2-4485-BEED-8485C71FAF00.jpeg
    860A0530-09D2-4485-BEED-8485C71FAF00.jpeg
    19 KB · Görüntüleme: 40
Son düzenleme:
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
2. madde için , Dali pahalıdır , eğer proje kallavi birşey değilse her zaman on/off kullanım iyidir. (Dali de dimleme imkanı olduğu için tercih edilir.)

İnput anahtar için kullanımı, on/off ,dimmer ,perde ve panjur kontrol edersin
Tokka marka knx inputu , hem input , hemde linye kontrol imkanı sunuyor. Dimmer kontrol edebilmen için, bu Tokka markasının pdf'ini okumanı tavsiye ederim

Son düzenleme:

Teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri