Klima fanı max hızda çalışıyor.

fgurgen

Üye
Merhaba arkadaşlar. Arçelik active plasma plus 12500btu klimam var. Yaklasik 9 yildir kullanmaktayim. Klima fan hizi hicbir sekilde degismiyor. Kumanda dan tüm kademeleri denedim, max fan 26 derede oda sicakligi 26 yi buldugunda fan ayni hizda donmeye devam ediyor? Klimanin garantisi dolduktan sonra olayi farkettim. Sorun nerededir? Yardımcı olacak var mi?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Klimanin garantisi ne kadardi ki. 9 yıldır kullanıyorsunuz. 3 yil olsa 6 yıldır garanti bitmiş. Olay yeni oldu büyük ihtimalle.

Arizanin fan kapasitoru olma ihtimali yüksek yüzde 80 diyebilirim.
Fan kapasitoru değiştikten sonra ariza devam ederse karta baktırmak gerekiyor.

Klimayi fan modunda deneyin. Fan modunda fan hızı artıyor mu bakın. Baska bir durum fan motoru sıkışmasi yada. Kir tozdan zorlanmasi olabilir. Bunu anlamak için elle döndürun kolay dönüyorsa sorun yok diyebilirim.

Klimayi fan modunda deneyin. Fan modunda fan hızı artıyor mu bakın. Baska bir durum fan motoru sıkışmasi yada. Kir tozdan zorlanmasi olabilir. Bunu anlamak için elle döndürun kolay dönüyorsa sorun yok diyebilirim.
Klimanin icini temizledim gecen ay. Fan max hizda dönüyor. Sıkışma yok. Olay fan hizinin düşmemesi

elinden geliyorsa fan kapasitorunü değiştir öyle dene yapamıyorsan servis çağır.

Sorun kapasitörde değil kapasitörde olsaydı değer kaybettiğinde devirde düşerdi fan yavaşlardı.

Sizin sorununuz büyük ihtimalle fan kademe role lerinden yüksek hız rölesi takılı kalıyor olabilir fan kademe röle lerini kontrol ediniz. Çalışırken hangi fan kademesi çıkış veriyor kontrol ediniz

Bir de cihazı ısıtma veya soğutma değil sadece fan konumuna alıp dener misiniz fan kademesinde Demir kontrolü yapıyor mu yapmıyor mu

Aynı sorunu yaşıyorum fan kademesi değişmiyor ısınma modunda sogukta ve fan modunda çalışıyor ama neden olabilir

Forum istatistikleri

Konular
127,957
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri