Klima alıcı göz ölçme ve kart üzerine lehimleme

kadirkzc06

Üye
Arkadaşlar merhaba, klima alıcı göz yada diğer elektronik IR alıcı gözler için bilgisi olan ustalarımdan bilgi talep etmekteyiz :) Bu alıcı gözlerin 3 adet bacağı var
klima alıcı göz.jpeg
bu bacakların ölçümü ölçü aletinin hangi konumunda ölçülüyor ve neye göre ölçüyoruz. Ben ana kart üzerinde deneme yanılma yöntemiyle 5 yada 6 adet alıcı gözü yakarak doğru bağlantıyı buluyorum ama çok uğraştırıyor birde ters bağlayınca direkt gözü yakıyor enterasan. Çok araştırdım bulamadım nasıl ölçülüp bağlandığını, bilgisi olan ustalarım yardımcı olursa hep beraber bilgilenelim inşallah.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Teşekkürler hocam. Tamam bunların fabrikasyon bacaklari belli ama kart üzerinde herhangi bir işaret yok ise nasıl belirleyeceğiz hangi bacak nereye girecek mesela bu kartta nasıl ölçüp belirleyecegiz? Ben bu kartın sifirini alıp taktım çünkü daha öncede ugrasmislar ama ölçüp yapmayı bilseydim müşteriye maliyeti daha düşük olcakti
IMG_20200709_123104.jpg
IMG_20200709_123050.jpg

Şöyle yapın;
1- görünüşünden resmini verdiğim genel piyasada olan modelleri karşılaştırın,
2- devredeki o kond yolları besleme sonuçta takip edin bu uçlar belli, 3. de otomatikman bilinmeyen olmaktan çıkar ;).
3- yukarıdakileri uygulayınca buna pek gerek kalmaz ya neyse, ölçü aletiyle ölçün besleme pinlerini belirleyin.

Elinize yaygın olarak geçenleri boş zamanlarınızda test edin pratik yapın, kumandayla tetiklenince çıkışı nedir kaç volt görülür ...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,187
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri