Klima ısıtma modu çalışmıyor

ilkerq

Üye
Merhaba 2 ay önce samsung klima almıştık sıfır olarak. Dün bi anda sıcak hava üflemeyi kesti ve vermedi birdaha. soğuk, fan, dry modları çalışıyor ama sıcak modu çalışmıyor. sadece dış üniteden bir ses geliyor ama iç ünitede tık yok. klimada her hangi bi arıza ışığı da yok. Samsung marka AR35 model klima. Bilgisi olan varmıdır Çözümü nedir yada arızası nedir?
dün aksam çektiğim Fotoğraf

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Klima kombi beyaz eşya servislerinde çalıştım 5 sene şuan ECA da teknisyenin abi

Arizayi yazan arkadaş soğutma da çalışıyor derken iç fan çalışıyor demek istedi diye düşünüyorum . Ic ortam soğuk olduğu için ona soğutma da çalışıyor gibi geldi. Ortam soğuk cihaz soğuk üfler. Ama isitmada boru sensoru sıcaklığı hissetmediği için fana yol vermez. Cihazın gazı eksik diye düşünüyorum o yüzden. Öncelikle gaz kontrol yapılmalı
Çünkü dis üniteden ses geliyor demiş. Buda kompresör sesi olabilir. Yani kompresör çalışıyor ama ısıtma yapmıyor. Fikrim bu şekilde. Yazılanlara göre yorum yaptım tabi

Son düzenleme:
Dediğiniz gibi eğer soğutmada calisiyor derken iç üniteyi kasteddiyse haklısınız tabikide
Aynen çünkü defalarca yaşadık kullanıcı kışın ısıtmıyor şikayetlerin de genelde soğutuyor ama ısıtmıyor derler. Fan onları aldatıyor

Forum istatistikleri

Konular
128,134
Kullanıcılar
449,852
Son üye
ddknght

Yeni konular

Geri