Klima İçeride Su Damlatıyor Ne Yapmalıyım

baba-21

Üye
Ustalarım bi işyerine montaj yaptığım klima aşırı derecede içeriye su damlatıyor ne yaptımsa suyu durduramadım ne yapmam gerekiyor .mutsubshi marka 50,000 btü kaset tipi

Moderatör tarafında düzenlendi:
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Kaset tipi klimanın montajını yaparken teraziye aldınızmı acaba, ikincisi kaset tipi klimalar tahliye pompalıdır motorunu kontrol ettinizmi tahliye borusunda birden çok dirsekmi var tahliye motoru çalışıyor klima terazide ama yinede su kaçırıyor diyorsanız; terleme tepsisi su ile doluysa eger tahliye borunuz kırılmış yada motor hava yapmış olabilir daha önce karşılaştım böyle bir arıza ile sizde bunları bir kontroledin isterseniz. Saygılar

su tahliyesi standart uzunluğunu geçiyorsa ikinci bir tahliye pompasıyla destekleye bilirsiniz.kendim yapmadım ama bir arkadşım böyle bir uygulamayla sorunu çözmüştü.

ustalarım bu sorun bende başka türlü çıktı :( ve halledemiyorum. Fujitermin kannallı tip 60.000btu/h lik bir kliması var bunun kendi içinde pompası yok. Menfezlerden su damlatıyor. Klima terazidedir ve hem kanalı hemde menfezlerin bulundugu yerleri izolasyonludur ama bir türlü damlatma problemini çözemedim bir öneriniz varmı? başka ne yapabilirim

ist-ank dostum bu su damlatma olayı menfezde oluşan düşük sıcaklıktan dolayı yoğuşma ve bu yoğuşmadan dolayı hava hareketi ile içeri damlatma sorunu olabilirmi..

Ustalarım bi işyerine montaj yaptığım klima aşırı derecede içeriye su damlatıyor ne yaptımsa suyu durduramadım ne yapmam gerekiyor .mutsubshi marka 50,000 btü kaset tipi
tahlıye pompasında sorun yok ıse suyun sevıyesını algılayan bı sensor var manyetık olarak calısır onu bır olc derım yukarı kaldırdıgında devreyı keser asagı ındıgınde tamamlar devreyı ana analog olcu aletıyle olcersen daha saglıklı olur saygılar!

arkadaşım.. birde suyun toplandığı tavayı kontrol etsen belki bir çatlak vardır.. veya cihazda hem serbest çıkış hemde pompa çıkışı varsa kullanılmayan çıkışın iyice kapalı olduğunu kontrol et..

sayın ist ank

bu karşılaştığın arıza benimde splitde başıma geldi.. zamanla evap serpantinin üzerinde oluşan bir tabaka serpantinin bir şekilde aşırı şekilde su tanecikleri oluşturduğunu bununda iç fan vasıtaı ile emilerek odaya doğru serpildiğini gördüm.. iç evap bir kaç kere sert hazırlanmış kimyasal ile temizlenince durum ortadan kalktı(çok sigara içilen mekanlarda katran zift serpantini bir film tabakası gibi kaplıyor dostum)
son olarakta menfezlerin bulunduğu yerde bir pis su temiz su hattı varmı dikkat et... gecenlerde bahçeli de bir kafe sahibi dostum gece yarısı aradı menfezlerden su geliyor diye ertesi sabaha randevulaştık .. sabah araığında üst katı su bastığından tavana ve menfezler su dolduğunu tespit ettiklerini söyledi... ne olur ne olmaz bir bak kardeşim

Forum istatistikleri

Konular
128,285
Kullanıcılar
450,117
Son üye
3ZİNED_

Yeni konular

Geri