Kettledan PCB alt ısıtıcı yapmak

Merhabalar ustalarım anakart alt ısıtıcılar 3k 4k civarı ben internette dolaşırken bir videoya rastladım. Adam saç düzleştiricinin plakasını düz bağlıyordu ve pcb ısıtıcı yaptı araya bişe koymadı direk elektrik verdi...

Benimde aklıma şu geldi elimde bozuk kettle var gizli rezitanslı olanlardan kenarındaki alüminyumu ispiralle kesecem. Rezidansa düz bağlasam elektriği bir sorun oluşur mu acaba patlar mı yanar mı eğer ki sıkıntı olursa bunu nasıl işlevli hale getirebilirim?

Fikirlerinizi bekliyorum ustalarım.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Merhabalar ustalarım anakart alt ısıtıcılar 3k 4k civarı ben internette dolaşırken bir videoya rastladım. Adam saç düzleştiricinin plakasını düz bağlıyordu ve pcb ısıtıcı yaptı araya bişe koymadı direk elektrik verdi...

Benimde aklıma şu geldi elimde bozuk kettle var gizli rezitanslı olanlardan kenarındaki alüminyumu ispiralle kesecem. Rezidansa düz bağlasam elektriği bir sorun oluşur mu acaba patlar mı yanar mı eğer ki sıkıntı olursa bunu nasıl işlevli hale getirebilirim?

Fikirlerinizi bekliyorum ustalarım.
Ütülerle bu işi çok daha güzel yapıyorlar, yine de tavsiye etmem ama.

uğraşma diyorsunuz yani :(
hani bizlerde bir laf vardır, "attığın taş, ürküttüğün kurbağaya değsin" diye... hani taşı atarsın olmaz değil kesinlikle kurbağalar kaçar da, ama yeterli sayıda kaçar mı? yani yaptığın masrafa , emeğe değer mi?

hani bizlerde bir laf vardır, "attığın taş, ürküttüğün kurbağaya değsin" diye... hani taşı atarsın olmaz değil kesinlikle kurbağalar kaçar da, ama yeterli sayıda kaçar mı? yani yaptığın masrafa , emeğe değer mi?
merhaba ustam masraf etmicem yani komşumuzk esecek zaten ayrıca ketıl birinin di anahtar gitmiş rezidans sağlam yani cebimden bişe çıkmıcak

alt ısıtıcı da 3 4 bin civarı bana çok faydası olur ama şüphelerim var :/
https://www.onemobileteknik.com/urun/sunshine-ss-t12a-bord-isitici

kdv siz fiyatı ustalarım ülkemiz malum

Son düzenleme:
masraf her zaman, para değildir. emektir, kafa patlatmaktır. sonra o atacağın taşın yedikleridir (tükettiği enerji) hepsini geç kullanılabilirliği önemlidir. sana küçük bir örnek inverter kaynak makineleri elektrot yakar kaynak yaparsın. al 2-3 tane aküyü seri bağla, eksi şase artıya da elektrotu koy kaynak yaparsın. hangisi kullanılabilir? hangisi daha ucuz?

masraf her zaman, para değildir. emektir, kafa patlatmaktır. sonra o atacağın taşın yedikleridir (tükettiği enerji) hepsini geç kullanılabilirliği önemlidir. sana küçük bir örnek inverter kaynak makineleri elektrot yakar kaynak yaparsın. al 2-3 tane aküyü seri bağla, eksi şase artıya da elektrotu koy kaynak yaparsın. hangisi kullanılabilir? hangisi daha ucuz?
anladım ustam peki benim duruma ne diceksiniz olmaz mı sizce yanar mı rezidans

anladım ustam peki benim duruma ne diceksiniz olmaz mı sizce yanar mı rezidans
Denemeden bilemeyiz, araya termostat koysan bile ne kadar işe yarar, ne kadar çalışır onu da bilemeyiz. Ben daha önce denemediğim için hiç bilemem. Ama yaparsan hepimiz öğreniriz. Yap demem ama bu rezistans lar çok hızlı ısınıyor. Yani sen bilirsin.

O ısıtıcıların içinde su olmazsa saniyeler içinde rezistans çok aşırı ısınacak ve yanacaktır.

Yanma sırasında şaseye kısa devre olabilir. Çarpılabilirsiniz.

O tip ısıtıcılar ısıyı suya aktarma ilkesi ile çalışır. Suya ısı aktaramaz ise aşırı ısınacak ve bozulacaktır.

1681280538232.png

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,194
Kullanıcılar
449,970
Son üye
Liliane

Yeni konular

Geri