Kepware tia portal veri çekme problemi

sLake

Üye
55445

Merhaba resimde ANDON 2STN tagı dışında diğer adreslerden veri çekebiliyorum ama bu adresten çekemiyorum. HMI da tanımlanıp kullanılan bir tag olduğu için çekemiyor olabilirmiyim fikri olan varmı ?

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
sLake Merhabalar;
Tagin HMI da kullanılması Kepware den okunmasına engel olmaz,DB6 dan okuduğun değerler double format sayı ANDON 2STN tagı word format bundan olabilir,veya DB56 data block optimize edilmiştir,data block özelliklerinden bakarsanız.

Kolay Gelsin

sLake Merhabalar;
Tagin HMI da kullanılması Kepware den okunmasına engel olmaz,DB6 dan okuduğun değerler double format sayı ANDON 2STN tagı word format bundan olabilir,veya DB56 data block optimize edilmiştir,data block özelliklerinden bakarsanız.

Kolay Gelsin

Cevap için teşekkürler. Data tipi ile alakalı değil çünkü DB56 da boolean değerde var ondanda veri çekemiyorum. İlk başta yazan kişi DB56 optimize işaretli şekilde yazmış. Daha sonradan optimizeyi kaldırıp compare ettim tekrar yükledim bu adresler geldi. Diğer bütün db lerden alıyorum veri. Fakat DB56 haricinde aynı şekilde optimize edilmiş birkaç DB daha var onlardada veriyi alamıyorum. Optimizeyi kaldırsam bile önüme çıkan adresler hep bad olarak geliyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri