Kendi devresi olmasa olmaz mı (einhell axxio 18/115)

zodehala

Üye
"einhell axxio 18/115 avuç taşlama" makinesinin devresi bozuldu kimsede yapamadı. yada ben yapanı bulamadım. gören ustalar dediki "yaptırsan bile 1500-2000tl" isterler zaten cihazın birinci el fiyatı 1700tl dolayısı ile aklıma şu geldi

Untitled-1.jpg

ben bu cihazın devresini kullanmadan doğrudan aküye (kendi aküsü 18v-4a) bi anahtarla bağlasam olurmu ? olmaz ise bu motor ile akü arasında nasıl bi devre kullanmalıyım

Moderatör tarafında düzenlendi:
"einhell axxio 18/115 avuç taşlama" makinesinin devresi bozuldu kimsede yapamadı. yada ben yapanı bulamadım. gören ustalar dediki "yaptırsan bile 1500-2000tl" isterler zaten cihazın birinci el fiyatı 1700tl dolayısı ile aklıma şu geldi

ben bu cihazın devreEkli dosyayı görüntüle 102734sini kullanmadan doğrudan aküye (kendi aküsü 18v-4a) bi anahtarla bağlasam olurmu ? olmaz ise bu motor ile akü arasında nasıl bi devre kullanmalıyım
BLDC motor gibi gözüküyor . Fırçalı DC motor olmadığı için dediğiniz mümkün gözükmüyor . Ustaların dediği gibi sürücü katı arızalı ise çöpüngen ştrayze malesef .

Resimdeki gibi bir devre lazım..:)
devre ve motor bir kenarda dursun..iş icabı kullanılan bir alet ise yenisini alın derim..
resmi servise de sorun .Bazen beklenmedik şekilde yedek parçaya ucuz fiyat söyleyebiliyorlar..

Resimdeki gibi bir devre lazım..:)
devre ve motor bir kenarda dursun..iş icabı kullanılan bir alet ise yenisini alın derim..
resmi servise de sorun .Bazen beklenmedik şekilde yedek parçaya ucuz fiyat söyleyebiliyorlar..
yok canım yontulmamış bir çam ağacı hazırladılar ben kabul etmedim
BLDC motor gibi gözüküyor . Fırçalı DC motor olmadığı için dediğiniz mümkün gözükmüyor . Ustaların dediği gibi sürücü katı arızalı ise çöpüngen ştrayze malesef .
bu motoru sürebilecek bi devre yokmudur yani

yok canım yontulmamış bir çam ağacı hazırladılar ben kabul etmedim

bu motoru sürebilecek bi devre yokmudur yani
Orada gözüken üç tane mosfet var . Onları sıra ile süren bir kontrol kartı var . Hatta uyduruk değil konum kontrollü gördüğüm kadarıyla. Buna göre bir kart uydurmak sonra da onu mevcut cihazın içine yerleştirebilmek temel seviye de değil baya yukarı seviyede ustalık istiyor . Bana sorarsanız uğraşmaya değmez. Hobi için uğraşmayı düşünüyorsanız bilemem .

AC motor pwm sürücü kartı gerekli.
AC olduğu için, Fiyatları biraz yüksek.

Her cihaza elektronik sürücü takma saçmalığı işte.
Yurt dışında 10 sene garanti vermiş birde. :)

AC PWM sürücü ile çalışan motor.
Bu motor sürücüsüz çalışmaz.
Biliyorum çalışmadığını.
Basit motor tasarımı varken karmaşığını yapmak anlamsız.
Gerçi kömürlü olanlarda da kömürlerin kalitesini düşürdüler.
Ömürleri kısa oluyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri