Kenar bantlama makinasi bas kesme son kesme

zikomo

Üye
Arkadaslar mobilyaci arkadasimin makina panosu revize edeilecek ama ben daha once bunu yapmadim bas kesme son kesme ve bant verme islemi neye gore yaptirilir bilen arkadaslardan yardim bekliyorum tsk simdiden

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Mobilyacı arkadaşınız makinanın çalışma senaryosunu anlatmadimi?

Arkadaslar mobilyaci arkadasimin makina panosu revize edeilecek ama ben daha once bunu yapmadim bas kesme son kesme ve bant verme islemi neye gore yaptirilir bilen arkadaslardan yardim bekliyorum tsk simdiden
Zikomo Merhabalar,
Makinanın çalışma mantığını biraz daha açıklarsanız daha fazla yardımcı olunabilir.

Kolay Gelsin

arkadaslar bir tutkal deposu var bu belirli bir sıcaklıga geldiginde ve makina basıncı 6 ulastıgında makina start alacak sonra verilen mdf kenarlarına yapısacak olan serit yapısacak makineye verilen serit boyu rulo halinde ama ornek her hangi bir olcu girildiginde mesala 120 cm bir mdf girdi bunun kenarını yapıstıracak ve basında veya sonunda serit kalmıyacak onuda 120 cm hem basta hem sonra kesecek senarya bu makina üzerinde encoder mevcut sonra mdf yi tasıycak bantvar suruculeri var benim takıldıgım urunu ilk verdiginde mekanik bir swish var bu urunu gorunce bant makinası calısıyor serit den gelen urun mdf ye yapısıyor ucunda yani onunde 1cm kadar serit oluyor arkasında ise tahminim encoder urunun kac cm oldugunu belirleyip bunu istenilen seritten kesiyor sanki senaryo bu sekilde bun u nasıl hayata geciririm

Zikomo Merhabalar;
Sürücü dediğiniz servo motor sürücüsü mü,resim var mı

Kolay Gelsin

Zikomo Merhabalar
Sistemde enkoder den aldığı değeri bir plc yada hızlı sayıcıya girip bantın boyuna göre değerlendirip bu ölçüden sonra kesme yaptırman lazım,sistemde plc mi yoksa sadece hızlı sayıcı mı kullanıp manuel olarak mı çalışacak

Kolay Gelsin

Plc kullanacam

Forum istatistikleri

Konular
127,949
Kullanıcılar
449,595
Son üye
Ferden1011

Yeni konular

Geri