kbpc 3510 diyot

yaver18

Üye
arkadaslar merhaba oncelıkle
trafodan 24 vac yı kopru dıyot ıle dc ye cevırıp fren bobınıne verıyorum bu sekılde fren motora baglı olmasa bıle herhangı bır yukle karsılamasa bıle voltaj 19 ,20 volt kadar dusuyor aynı bunun sebebı kopru dıyotmudur urunler saglam frenın ayarıda yapılı
fakat 24vdc power suply ıle frenın bobıne uyguladıgımda voltaj dusumu yasamıyorum

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Kondansatör devrede var mı olması isteniyor mu? 24vac doğrultulunca gördüğün gibi düşer, 28vac kullanmak gerekebilir.

bu makına sıstemı yuk asansoru yukarı assagı calısıyo trafo sabıt degıstıremem fakat kondansator baglıycam 2200 uf 35 volt yukude gorunce 24 ,25 volta duser o sekılde dusunuyorum

kondansatör bağlamanız gerekir.

Fren bobininin etiket bilgileri varmı? Sorun kondansatör olmamasından da olabilir yada bobin gücü trafonuzdan büyük olduğu içinde olabilir bir son olasılık ince kablo kesiti.

fren gucu ıstedıgı 24 volt 100 wat sızce kac uf kondansator baglıyım fıkrı olan ve dıyotun ac mı dc mı ucuna baglayayım arkadaslar

Bence 4 tane 1000 mF 35 volt yada 50 volt bağlayınız. Kondansatörler kesinlikle DC uca bağlanmalıdır ve bağlanırken yönü vardır. Ters bağlarsanız fişek gibi patlayacaktır yada AC tarafına bağlarsanız yine patlayacaktır.

Trafonuzun gücü nedir?

Bu aradafren devreye girdiğinde diyotunuz 3510 ısınacaktır soğutucuya bağlayınız.

bır tane kondansator baglasam yetmezmı kondansatorun artı eksı ucunu karıstırmam dıkkat ederım

10 000 mF tek kondansatör bağlayabilirsiniz. Bobin indüktif yük ve 100 watt 24 voltta 10 000 mf 50 volt takınız.

çok tesekkur ederım ılgınız ıcın
aslında makınanın 4 adet motoru var 4adetde frenı trafo gucu panonun 350 watt motorların uzerında fren ıcın 100 w kullanınız ıbaresı var ve voltaj frenlerde 16v kadar dustugu kadar oluyor ve ıkı motorun frenlerıne bır adet kopru dıyot kullanılmıs boyle bır pano

Forum istatistikleri

Konular
128,237
Kullanıcılar
450,041
Son üye
mehmetozadam82

Yeni konular

Geri