kazan problemi

remenans

Üye
slm arkadaşlar kazan problemi yaşyorum sorun şu.alarko üzerinde sdc7-21t haneywel marka kontrölör bulunan bir brülörlü kazan var.kontrolöre bağlı 1 adet bıldiğimiz basıt 120 derecelık termostad ve bir adet vf20a ntc 20 k ohm sanırım sensor ısı algılaması için (sıcaksu borusunun üzerüne basıtce yerleştrılmış) bir adette oda da bulunan sıcaklık sensorü ortam ısısını algılaması için ve en sonunda bir adette üç yollu vana var.sorun şu kontroler ve buna bağlı olan malzemeler kalıyo sadece brulör iptal edılıyor
.yeni bir kazan alındı kömürlu vede kazanın komur atma bolgesınde küçük bır fan var ben bu kontrolerı ve sensorlerı kullanarak komurlu kazanı yakma fanı devreye gırecek kazan iç sıcaklıuği 70 deceye glınce fan duracak su sıcaklıği 40 dereceye gelınce pompalar devreye gırp bınayı ısıtacak oda sensorü oda sıcaklığinı 25 derecede sabıt tutacak taaaa bu akşam iş mesaisi bıtene kadar devam edecek.daha önce değişik kontrolörlerle yaptım ama bu markanın çıkış klemens sembollerını ve bağlantı şeklını bulamadım kontrolerın klemenslerınde bazı harfler var ama norm farklı anlayamadım bu konuylo ilgilı herhangibir tükçe dokuman ve bılgısı olan varsa lütfen yardımcı olsun çok acıl.şimdiden teşekkurler

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Kullanacağınız Klemensler;
1 ve 2.Klemensler Brulör 1.Kademe(Kuru Kontak)
7 Aç ve 8 Kapa Klemensleri 3-Yollu Vana Kumanda(6.Klemense 220V Girilecek)
9.Klemens Sirkülasyon Pompası Kumanda(220V Çıkış Verir)

26.Klemens Dış Hava Sensörü
27.Kazan Sıcaklık Sensörü
28.Boyler Sıcaklık Sensörü
29.Akış Sensörü(Takılmazsa 3-Yollu Vana Çalışmaz)
23.Klemens gnd.
Oda Sensörünün Kodu SDW10 veya SDW20 olması lazım yoksa takılan oda sensörü ne olursa olsun çalışmaz.

Parametre ayarları var onlarıda yapmalısınız.

Forum istatistikleri

Konular
128,237
Kullanıcılar
450,036
Son üye
murki

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri