Katermak şifre çözümü

Selamın Aleyküm.

Bana 12 haneli sadace rakamdan oluşan bir parolayı çözebilecek. Deneme yanılma yoluyla işlem yapan bir program lazım.
Detayı
Ciddi bir alacak karşılığı almış olduğumuz "Katermak Quilt Master 2000" marka kapitone makinası 3 - 4 gün çalıştıktan sonra kullanıcı kodu adı altında bir parolo istemeye başladı.

Firmayı arayıp yardım istediğimde bana, makinayı aldığım firmanın, bu makinayı sıfır taksitle aldığını ve ciddi rakamda borcu olduğunu söyledi. Gps yöntemiyle makinayı kendilerinin kapattıklarını ve ödeme yaparsam telefondan bana verecekleri 8 - 12 haneli kullanıcı kodunu girdiğimde makinanın faliyete geçeceğini söylediler. Gps i devre dışı bıraktık.

Plc yazılımcıları makinada plc olmadığını söylediler. Bilgisayarcı ve yazılımcı getirmeme rağmen müdahale edemeyeceklerini, Free DOS tabanlı, firmaya özel bir yazılım yüklü olduğunu söylediler.

Bende 12 haneye kadar bir parola çözücü arayışına girdim fakat forumlarda kısıtlı bilgi var.
Facebook, msn gibi konumla alakasız şifre kırıcılar bulabildim.

Ciddi zarardayım lütfen yardım. :/

Açılıştan, kullanıcı kodu istediği bölüme kadar ki videosu

http://s.makinaturkiye.com/Product/7...-1-900x675.jpg

buda makinanın resmi arkadaşlar

sadece rakamlardan oluşan 8 - 12 haneli parola istiyor.
sistem kodu her kapanıp açılışta farklı rakamlar türetip gösteriyor.

tahminim ürettiği sistem kodu bir algoritma içerisinde hep aynı kullanıcı koduna tekabül ediyor.

"." yazıp enter deyince c/ diyor fakat hiç bir yere ulaşamıyorum.

" net user * " ile kullanıcı olarak tanımlı olan varmı diye bakıyım dedim. hepsinde file not found benzeri bir uyarı veriyor. hiç bir yere erişim izni yok yani. Tubitak iyi iş çıkarmış. Ulaşamadık hiçbir sistem dosyasına. ://

Makinanın içinde windows , linux felan gibi herhangi bir işletim sitemi yok.
Şarteli açıyorsun, makina açılıyor, bilgisayar kasası var monitör var, servolar var yönetici panosunun içinde.

Bios haricinde bir yere giremiyorsun. Direk açılıp siyah DOS ekranında
Üstte sistem kodu:16604566 felan gibi rakamlar yazıyor ( her seferinde değişiyor )
altında kullanıcı kodu istiyor.
Kullanıcı kodunu kafadan sallayıp yazınca meslea 24684569 gibi işlem yapılıyor deyip hemen reset atıyor kendine.
sonra sistem kodu değişip tekrar kullanıcı kodu istiyor.

Firma yetkilileri bizden başka çaren yok diyor.
Tubitakın geliştirdiği bir makina. Açabiliyorsan aç diyor.
Benim öyle bir programa ihtiyacım var ki.
flash veya disketten kasayla bağlantıya geçip, kullanıcı kodu istediği anda denemeye başlaması lazım.
veya makina üzerindeki hard diskin yedeğini alıp windows veya linux işletim sitemli bir bilgisayarda harici olarak açıp, Dos tabanında deneme yanılma yapması lazım
ki
900,000,000,000 tane 12 haneli
90,000,000,000 tane 11 haneli
9,000,000,000 tane 10 haneli
900,000,000 tane 9 haneli
90,000,000 tane 8 haneli
farklı rakam olduğunu düşürsek kendim deneye yanılma yöntemiyle bulmaya çalışssam yıllarımı alır...

Makinanın ikinci el fiyatı 68 - 74 bin € arası makinanın üreticiye borcu 81 € muş. Durumun vehametini anlamanız açısından söylemekde fayda gördüm.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.

Forum istatistikleri

Konular
128,105
Kullanıcılar
449,806
Son üye
Burak5316

Yeni konular

Geri