kat planından kurulu gücü bulmak

n0ob

Üye
merhaba arkadaşlar üniversite son sınıf öğrencisiyim ve bitirme tezi olarak bir araba fabrikasının elektrik projesi ve hesaplamasından sorumluyum,kurulu güc ü bilmeme rağmen jurinin karşısına çıktığımda nasıl hesapladın bu kurulu gücü sorusuna cevap vermek için kat planları projesine bakıyorum lakin ne kat panolarında güç yazıyor ne prizler belli,bir tek asansör belli şimdi ben kurulu gücü nasıl toplayarak gidicem,belli bir metrekare var kafadan atarak mı yazıcam kurulu güc ü,yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
kurulu güç tüm güçlerin toplamıdır.
aydınlatma armatürlerin güçlerini ve prizlerin güçlerini tek tek toplarsın karşına kurulu güç çıkar.
prize bağlı güç aygıtları belli ise o aygıtın gücünü kullanırsın
prize bağlı aygıt belli değilse priz başı 300w kabul edersin.

teşekkürler yalnız prizler ve armatürler çizimde görünmüosa ne yapmam lazım

çizimde görünmüyorsa çizim eksiktir.

problemimi çözdüm en sonunda teşekkürler yardımın için ,peki şunu sorucam enerji müsaadesinde yazan güç talep güç müdür kurulu güç mü,mantığım talep güç yönünde ama..

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
449,997
Son üye
Ali5534

Yeni konular

Geri