Kapı otomatiği açma sorunu

ramada

Üye
Merhaba Arkadaşlar

Apartmanın dış kapısının otomatiğini kale marka otomatikle değiştirdim. Önce ki kilit otomatsan dı.

Ancak değişim sonrası ev içlerinden açma tuşuna basınca otomatik açmaz oldu. otomatsan takılıyken böyle bir sorun yoktu. dili bozulduğu için değişim yaptım.
Yeni kilidin üzerinde ki butona bastığımda kilit belli belirsiz kendini çekiyor. Kapı açılıyor. Sorun ne olabilir.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Besleme trafosu çıkışını ölçmek lazım. Gerekli güç gelmiyor olabilir. Belki kilit bobini sorunludur, mekanik bir sıkışma da olabilir.
Katılıyorum hocam. Başımıza geldi böyle bir durum. Trafo değişimi ile halloldu..

AliExpress'ten aldığım kablosuz görüntülü diafonun kapı açma özelliğini devreye alamadım. Diafon 5v 1A adaptör ile çalışıyor kapı otomatiğe 15v. Bu konuda bir ne yapılabilir.

Arkadaşlar konu başlığıya aynı sorunu yaşıyorum. bu konuda tecrübesi olan ustalardan yardım istiyorum.
Kapı kiliti Kale marka ve 15V AC ile çalışıyor. Dairelerden basıldığında kilit çalışıyor.
Şimdi bu kilide 12V DC ile çalışan bir şifreli taktım. Şifreliyi kapı kilidinin tarafosundan çalışturmayı denedim çalışmadı. Bu defa 12V DC bir adaptör bağlayınca bu defa da kapı kilidi çalışmıyor.

Kapı kilidinin içini açtım, röle gibi bir devre kartı var. Bu kartı devre dışı bırakıp doğrudan 12V DC bağlayınca çalışıyor. Ama bu defa da dairelerden basıldığında kilit açılmıyor. Zayıf bir cızırtı çıkarıyor ama güç yetmiyor.

Bu konuda tecrübesi olanlar var mı?

Merhaba Arkadaşlar

Apartmanın dış kapısının otomatiğini kale marka otomatikle değiştirdim. Önce ki kilit otomatsan dı.

Ancak değişim sonrası ev içlerinden açma tuşuna basınca otomatik açmaz oldu. otomatsan takılıyken böyle bir sorun yoktu. dili bozulduğu için değişim yaptım.
Yeni kilidin üzerinde ki butona bastığımda kilit belli belirsiz kendini çekiyor. Kapı açılıyor. Sorun ne olabilir.
Mekanik sorun var. Montaj hatalı olabilir, dil sıkışması olabilir. Kilit üzerindeki butona basıldığında kapıyı ve karşılığını oynatmayı deneyin.

Sn.ftyasar,15V AC çıkışına köprü diyot bağlayıp şifre panelini bu şekilde besleyin.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri