Kamera görüntü kesilmesi

sarımerso

Üye
Merhabalar,
Dahua 5 adet ip kameralı sistem kullanıyorum. Kameralardan biri sürekli her gün veya iki günde bir görüntü kararıyor kayıtta almıyor. Sistemi kapayıp açınca geliyor.
Tüm sistem profesyonelce çekilip bağlandı malzemeler sıfır alındı. Görüntü giden kameranın Mesafesi kayıt cihazından 3m ötede.
Bu şekilde nerdeyse 2 yıl geçti artık kapayıp açmaktan sıkılıp sormak istedim. Bağlantıyı yapan firma malesef sorunun arkasında durmadı ilglenmedi.
Sırasıyla önereceğiniz yapabileceğim birşeyler varmı.
Teşekkürler

Kapanan kamerayı başka bir kamera ile yer değiştirip deneme yapabilirsiniz.
En azından kameradaysa sorun kafanız yorumlamış olur.

konnektörü (bağlantı elemanını) kontrol ettiniz mi?

Garanti süresi içinde değiştirilebilirdi. Arkadaşların önerdiği gibi kablo ve bağlantı elemanlarının sağlamlığının kontrolü için başka bir kamera ile yer değiştirilebilir. Sorun çözülmezse kayıt cihazlarının günlük ya da haftalık yeniden başlatma özelliğinin çözüm olup olmayacağına bakılabilir (muhtemelen cihazda vardır).

Kapanan kamerayı başka bir kamera ile yer değiştirip deneme yapabilirsiniz.
En azından kameradaysa sorun kafanız yorumlamış olur.
Dvr kayıt cihazın arkasından kablosunu diğer boş birine girdim ancak daha sonra görüntü alamadım. sanırım ayar yapmak gerekli. Bilginiz varmı. teşekkürler.
konnektörü (bağlantı elemanını) kontrol ettiniz mi?
Sadece kameraya giden ucu çıkarıp diğer boş bir yuvaya taktım ama sonra görüntü alamadım sanırım ayar yapmak gerek.

arkadaşım resim görsel paylaş ki neyin ne olduğunu anlayalım, yaptığımız yorumlar havada kalmasın

Garanti süresi içinde değiştirilebilirdi. Arkadaşların önerdiği gibi kablo ve bağlantı elemanlarının sağlamlığının kontrolü için başka bir kamera ile yer değiştirilebilir. Sorun çözülmezse kayıt cihazlarının günlük ya da haftalık yeniden başlatma özelliğinin çözüm olup olmayacağına bakılabilir (muhtemelen cihazda vardır).
Günlük başlatma özelliği 2 yıldır aktif. Yinede görüntü kesilmesi oluyor. Yani diyelim yeniden başlatma her gece saat 23 e ayarlı bir bakıyosun sabaha karşı görüntü gitmiş. Kalkıp tekrar restart ediyorum. Yani kameranın kendiliğinden bu şekilde görüntüsünün gidip tekrar restartla gelmesini çözemiyorum.

arkadaşım resim görsel paylaş ki neyin ne olduğunu anlayalım, yaptığımız yorumlar havada kalmasın
Yaptığım işlem kayıt cihazın arkasından 2 no da olan kabloyu 6 no ya takmak oldu. Ama dediğim gibi görüntü almam için sistemden tanıtmak gerek sanırım. Bu yüzden tekrar eski haline getirip kontrol panelinden kameraların olduğu yerde 2 nol u yani sorun çıkaran kameranın firmware inin diğerlerinden farklı olduğunu gördüm ki hepsi aynı aanda alınan aynı model kameralar. Bundan olabilirmi böyle bir sorun birde diğerlerinin yüklü olduğu firmware i hiçbir yerde bulamadım. Dahua kamera modeli yazıyor ekte.

Ekli dosyalar

• Screen Shot 2021-01-03 at 14.54.03.png
    Screen Shot 2021-01-03 at 14.54.03.png
    95 KB · Görüntüleme: 15
Yerlerini değiştirir derken sadece kayıt cihazı arkasındaki bağlantıları demek istememiştim. Kamerayı yerinden söküp başka bir kamera ile yer değiştirmek lazım. Böylece hattan kaynaklı bir şey var mı kesinleşsin ki gerekirse diğer yerde de aynı sorunu yapıyorsa kamera değişimine gidilir.

Hocam öncelikle şu soruları sorayım;

1.si farklı bir kablo ile denediniz mi ? ( Kamera NVR'dan 3 metre ötede imiş dolayısıyla emanet olarak bir kablo çekip deneme yaptınız mı ?
2.si Kamera bu problemi gece modunda mı yapıyor ? Yani ışığın zayıflaması anında mı yapıyor yoksa zaman fark etmiyor mu ?
3.sü dahua'nın sitesinden firmware'sini indirip kamera yazılımını güncellemeyi denediniz mi ?

Bu soruların cevabına göre yönlendirme yapılabilir.

Hocam öncelikle şu soruları sorayım;

1.si farklı bir kablo ile denediniz mi ? ( Kamera NVR'dan 3 metre ötede imiş dolayısıyla emanet olarak bir kablo çekip deneme yaptınız mı ?
2.si Kamera bu problemi gece modunda mı yapıyor ? Yani ışığın zayıflaması anında mı yapıyor yoksa zaman fark etmiyor mu ?
3.sü dahua'nın sitesinden firmware'sini indirip kamera yazılımını güncellemeyi denediniz mi ?

Bu soruların cevabına göre yönlendirme yapılabilir.
Merhaba,

1. Hayır, kablolamalar ahşap panellerin içinden yapıldı söküp takma tecrübem malesef yok. Bunu basit arıza tespitlerini yaptıktan sonra bulamazsam en son aşama olarak birine yaptırmayı düşünüyorum.
2. Buna hiç dikkat etmedim yani gecemi gündüüzmü görüntünün gittiğine , bunu sordunuz sanırım.?
3. Malesef üstte attığım resimdeki gibi firmware i diğerlerinden eski görünüyor ama yeni firmwarei bulamıyorum. Resimdeki diğer aynı kameraların firmware ini bulabilirseniz çok sevinirim.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri