Kalici Data Blok Verileri

Sefa41

Üye
S7300 PLC de kalici datablok nasil olusturabilirim. Normal degerleri databloga move ediyorum. Enerjiyi kesip actigimda degerler onlinede yine kayitli sekilde duruyor. Ama datablogu yukledigimde tum veriler tekrar sifirlaniyor. Tekrar yukledgmde kayitli degerleri yuklemesini istiyorum. Nasil yapabilirim?

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Step 7 'de data blog oluştururken start value kısmına bu değerleri girmen durumunda datablokları download ettiğinde, değerler o yerine start value değerlerini alacaklardır.

Bunu denedim ama online oldugumda actual value kısmı tekrar farklı degerler dusuyor. offline ile online datablok degerleri farklı oluyor.

Size tavsiyem Step 7 'de data bloğu onlini izlemek yerine Variable table oluşturarak izlemeyi vat tabloları üzerinden yapmanız şeklide ... .

Size tavsiyem Step 7 'de data bloğu onlini izlemek yerine Variable table oluşturarak izlemeyi vat tabloları üzerinden yapmanız şeklide ... .
Aynen bu sekilde cozdum sorunu. VAT tablosunada kayit ettim. Silinirse force yapacagim.