kalıp soğutma tasarımı forum

1- 2.5 hp kompresorun emis borusunun capi nedir?
2 - iste o hesabi ben yapamam eskiden olsa ilk mezun oldugum zamanlarda yapardim ama artik unuttum.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
3/4 emme borus annma çapı ama küçültmüşler 5/8 sonrada yarıma düşürmüş emme hattını

Emisi 3/4 olan bir kompresorun capini 1/2 ye donersen kisa surede sorun yasarsin. Bunu demeye getiriyorum. Yani olmaz.

Emisi 3/4 olan bir kompresorun capini 1/2 ye donersen kisa surede sorun yasarsin. Bunu demeye getiriyorum. Yani olmaz.
serkan ustam kompresörü araştırdım 28.500 btu soğutma kapasıtesıne sahip CR37KQ-TFD-280BM COPELAND markalı buradan yola çıkarak soğutucu yapabılırmıyım yardımlarınızı beklıyorum.iyi akşamlar

Önce ürettiğin enerji ne kadar onu hesapla !
Enjeksiyon var 100 gr enjeksiyon var 10KİLOgram !
Kalıp var 10 gr kalıp var 5kg.
Büyücek bir tank üstünden fıskiyeleme ile dönen su , üstünde geniş çaplı düşük devirli ( ~~500 ) fan ...
Bu sistem ile çalışmaya başladığında ara ara sıcaklığı ölç kaydet .
Sonra hesapla ne kadar su ne kadar zamanda kaç dereceden kaç dereceye çıktı ?

Sonra sisteme giren şu kadar enerjiyi şu kapasitede ekovatla def ederim diye bakarsın.
Bir teker bulunca geriye ne kaldı ki 3 teker birde motor...

Boru hesabını filan boş ver tankın içerisine kondenseri salla...haa fan olmayanı tabii :rolleyes:..

Suat bey kardesim ayni uygulamayi biz elimizdeki imkanlarla soyle yaptik..amac minik bi bakir haddesinin silindirini ezmeden kaynakli sicakligini dusurmekti...24000 btu midea dis unitesi... ic unitenin icindeki bakir mesfasesinden 5 de bir kisa olacak sekilde bakir boru kisa olma sebebi sivi nin bakirdaki sogutlugu daha hizli alamasiydi.. bu bakir boruyu plastik yuk kasalarinin icine koyduk su yaklasik 50 litre yani 2.5 damacanaydi...plasti kasada yuk.50cm en 50 cm derinlik 80cm di..yaninada kucuk bir pompa koymustuk bu pompa kapali cevrim di..bu pompanin cikisina bakir bir spiral yapip tankin icine koymustuk mesafesi diger bakir spiralin yarisi kadardi..suyu haddeye gonderen sistem kapali ve hep ayni suyu dondurmekteydi bu sekilde cok randimanli bi is yaptik..ozaman bi kitaptan hesap ederek yapmistim...3 sene kadar oluyor..bide kasimpasada bir firmya danismistim cok yardimci olmuslardi...
.senin enjeksiyonda kullanacagim dedigin seyin kesinlikle hesabini yapmalisin..enjeksiyon denen en ufak cihaz dahi ciddi guclerde..
isi anlaminda...iklimlendirme uzerine meb kitaplarindan yardim alabilirsin...

Suat bey kardesim ayni uygulamayi biz elimizdeki imkanlarla soyle yaptik..amac minik bi bakir haddesinin silindirini ezmeden kaynakli sicakligini dusurmekti...24000 btu midea dis unitesi... ic unitenin icindeki bakir mesfasesinden 5 de bir kisa olacak sekilde bakir boru kisa olma sebebi sivi nin bakirdaki sogutlugu daha hizli alamasiydi.. bu bakir boruyu plastik yuk kasalarinin icine koyduk su yaklasik 50 litre yani 2.5 damacanaydi...plasti kasada yuk.50cm en 50 cm derinlik 80cm di..yaninada kucuk bir pompa koymustuk bu pompa kapali cevrim di..bu pompanin cikisina bakir bir spiral yapip tankin icine koymustuk mesafesi diger bakir spiralin yarisi kadardi..suyu haddeye gonderen sistem kapali ve hep ayni suyu dondurmekteydi bu sekilde cok randimanli bi is yaptik..ozaman bi kitaptan hesap ederek yapmistim...3 sene kadar oluyor..bide kasimpasada bir firmya danismistim cok yardimci olmuslardi...
.senin enjeksiyonda kullanacagim dedigin seyin kesinlikle hesabini yapmalisin..enjeksiyon denen en ufak cihaz dahi ciddi guclerde..
isi anlaminda...iklimlendirme uzerine meb kitaplarindan yardim alabilirsin...
kaç metre kullanılmıştı bakır boru evaparatör

Önce ürettiğin enerji ne kadar onu hesapla !
Enjeksiyon var 100 gr enjeksiyon var 10KİLOgram !
Kalıp var 10 gr kalıp var 5kg.
Büyücek bir tank üstünden fıskiyeleme ile dönen su , üstünde geniş çaplı düşük devirli ( ~~500 ) fan ...
Bu sistem ile çalışmaya başladığında ara ara sıcaklığı ölç kaydet .
Sonra hesapla ne kadar su ne kadar zamanda kaç dereceden kaç dereceye çıktı ?

Sonra sisteme giren şu kadar enerjiyi şu kapasitede ekovatla def ederim diye bakarsın.
Bir teker bulunca geriye ne kaldı ki 3 teker birde motor...

Boru hesabını filan boş ver tankın içerisine kondenseri salla...haa fan olmayanı tabii :rolleyes:..
abi 300 gr basıcak en fazla 6 dereceye düşürse yetıcek abi

Bu işten anlamadığın belli sonunda zarar etmeyesin ?

150 derecede basılan plastik var 300 derecede basılan plastik var !!!

Nasıl yol izleyeceğini yukarıda anlattım.

Bir ip ucu daha :
daha doğrusu tanım..

1 gr suyun sıcaklığını 1 derece arttırmak ( ve ya azaltmak ) için gereken enerjiye 1 calori denir !!!

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri