Kacak Akim Rolesi Atma Sorunu

cimsirrr

Üye
Merhabalar, Iyi bayramlar.. Evimde 2 yil once taktirdigim Makel marka 30mA kacak akim rolesi var. Yaklasik bir aydir 2, 3 gunde bir bu röle geceleri yada sabah yakini yani en ölü zamanlarda atmaya basladi. Attigi anda geri kaldirabiliyorum ve sorunsuz 2,3 gun kullanilabiliyor. Kaldirinca aninda calisir duruma geldigi icin deneme yanilmada yapamiyorum cihazlar arasinda. Yakin zamanda birkac avizemi kendim baglamistim ancak hic bir zaman onlarin anahtari acikken atmadi. Sizce sorunum ne olabilir. Role bozulmus olabilir mi? Bozulup bozulmadigi nasil anlasilabilir? Tesekkurler

Ekli dosyalar

• 20170831_013337.jpg
    4.3 MB · Görüntüleme: 23
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
merhaba , hayırlı bayramlar .

ilk yanlışlık başta yapılmış
2 adet 16 amper
2 adet 20 amper
büyük ihtimalle 20 amper siğortalara aydınlatmaları da bu siğortalar yüklemişler .
4 adet siğorta az

lamba devreleri için 6-10 amper ( kullanılacalk watt göre hesaplaması )
prizler için her priz 16 amper ( direk hat olmalıdır )
çamaşır , bulaşık , tost , fırın , ütü ,elk süpürge i, buzdolabı çin
işten anlayan elk ustası bulun .
siğorta düzeltmesi yaptırın bu ara k.a.k da söylersiniz

yerinde tesbit gereklidir ve takibi , k.a.k rölesi hiç tutmasa işin kolaydı .
ve atan siğorta olsaydı o linyeden geldiğini anlaşılacaktı .
siğortalar değerlerinde olsaydı , siğortanız atacak ne kısa zamanda çözümlenecekti .

forumda aynı olaya benzer yorum yazılarını okuyun .

Son düzenleme:
Tesekkurler yanit icin. Pazartesi bi elektrikci getirecegim ancak sanirim en buyuk problem isten anlayan elektrikciyi bulabilmek.

Bu tarz arizalarda elektrikcinin de cok fazla yapacagi bir sey yok aslinda.yani adam gelir teisati kontrol eder.1-2 saat max.ugrasir ve parasini alir gider.3 gun evinizde yatip kontrol edecek degil..bu kakr sorunu cozulur 1 ay sonra yine atar.ya usta bu kakr yine atti derler.gelirsin para filan vermek istemezler.sanki usta 2 yil garanti verdi hic birsey olmayacak diye..insanlarla ugrasmakta zor.elektrikci bulunur ama bir de bu taraftan bakmak lazim

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri