Kablo Geçirmek İçin Plastik Boru Önerisi

Türk Telekom'un kutusuna kadar 30 metre civarında fiber kablo çekilmesi gerek ancak bu kablonun hassas olmasıyla bir borunun içerisinden geçirilmesinin kabloyu daha korunaklı hale getireceğini düşündüm. 90 derecelik bükülme noktaları olduğundan kablo rahatlıkla istenilen yere götürülebilmeli. İçerisinden 14 tane veya 1 tane fiber optik kablo geçirilecek. Hem büyük boy hem de tek kablonun geçebileceği kadar küçük bir plastik boru önerirseniz sevinirim.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Öncelikle max ne geçecek o bilinmeli, hani şu geçiş garantili işler gibi ... Sıva üstü mü mi gedecek yoksa kazıma kırma işi de olacak mı? Zira tek ekmekle doyacak kişi için 30 kişilik yemek siparişi vermek bunun gelişi ustalığı farklı olur baya tuzlu çıkacaktır ;).

Spiral borular açık alanda pek sağlıklı olmayabilir.
En iyisi ustalarımızın dediği gibi kangal boru diye tabir edilen su borusu kullanmak bencede en sağlıklı sonucu verecektir.

temiz su pvc boruları kullanabilirsin, hem etli(kalın) hemde sağlam, uygun çapta olanı sen seçeceksin.
Öncelikle max ne geçecek o bilinmeli, hani şu geçiş garantili işler gibi ... Sıva üstü mü mi gedecek yoksa kazıma kırma işi de olacak mı? Zira tek ekmekle doyacak kişi için 30 kişilik yemek siparişi vermek bunun gelişi ustalığı farklı olur baya tuzlu çıkacaktır ;).
Spiral borular açık alanda pek sağlıklı olmayabilir.
En iyisi ustalarımızın dediği gibi kangal boru diye tabir edilen su borusu kullanmak bencede en sağlıklı sonucu verecektir.
Şimdilik borunun içerisinden on dört tane fiber kablo geçecek. Bunun dışında mecbur kalındığında birkaç tane anten kablosu gibi farklı kablo daha geçebilir. Bir başka demek istediğim, ileriye dönük olacak olması.

Apartmanda havalandırma gibi kabloların geçebileceği boşluklar mevcut. Bunların içerisinde zeminden çatıya kadar, kabloların üzerine sabitlendiği, düz merdiven gibi metal bir kanal var. Kapalı alanda olacağından spiral boru yeterli olacaktır.

Spiral boruda, monte edileceği kanaldan dolayı doksan derece dönüşler olacak. Bununla beraber kabloların rahatlıkla istenilen yere götürülebilmesi gerek. Sanırım bu nedenle geniş bir spiral boru tercih edeceğim. Borunun izleyeceği yolu aşağıda çizerek anlatmaya çalıştım.

Bu arada spiral boruların nasıl ölçüldüğünü tam olarak anlamadım. Mezura gibi bir aletle ölçülmemiş gibi duruyor. Sanırım en geniş olduğu kısımlardan düz bir şekilde ölçülüyor.

Ekli dosyalar

• Untitled.png
    Untitled.png
    12.5 KB · Görüntüleme: 14
Spiral boru ölçüleri iç çaplarına göre ölçülüyor.
14 lük 18 lik 26 lık 40 lık diye gidiyor.
Geçireceğiniz kablo sayısı ve ileriye dönük planlarınız için 1 adet boru yerine birden fazla boru çekmenizi tavsiye ederim

Spiral boru ölçüleri iç çaplarına göre ölçülüyor.
14 lük 18 lik 26 lık 40 lık diye gidiyor.
Geçireceğiniz kablo sayısı ve ileriye dönük planlarınız için 1 adet boru yerine birden fazla boru çekmenizi tavsiye ederim
On dört tane kablonun içerisinden rahatlıkla geçebileceği borunun ölçüsü ne kadar olmalı? On dört kablonun dışında bir kablo daha çekileceği zaman kabloyu istenilen yere borunun içerisinden rahatlıkla götürebilmeliyiz.

On dört tane kablonun içerisinden rahatlıkla geçebileceği borunun ölçüsü ne kadar olmalı? On dört kablonun dışında bir kablo daha çekileceği zaman kabloyu istenilen yere borunun içerisinden rahatlıkla götürebilmeliyiz.
Kolay gelsin
Öncelikle fiberin özellikleri hakkına bilgiler edinmeniz ben anlanan bir web sitesinde kivimlar hakkında tam hatirlamiyorum bilgi vardı bukuntu kıvrım yani derecelerde veri kaybi oluşuyormus hatırlıyorum dogrumudur bilmiyorum kablonun birbirine yakınlığı ek vs gibi durumlar diğer elektrik kabloları ile etkileri su etkisi vs gibi bunlarida dusunulup çok yönlü boru kullanmanız

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,845
Son üye
burak_duyar

Yeni konular

Geri