Kablo çekme ve kablolama hk. yardım?

kadro

Üye
Kolay gelsin arkadaslar bi konuda fikrinizi almam gerekiyor. Klima baglantısı yapacagım hat üzerinde 5 priz var(salon+mutfak) bunların Biri Buzdolabına ait Bir tanesi Televizyn 2 Tanesi mutfakta gerektıği zaman kullanılır(Fırın, kettle küçük tv gibi ).Diğer kalan prize ise Klimayı baglama ıstıyorum. Aslında Buattan alma niyetindeyim ancak en yakın Buat 5-6 metre uzaklıkta ve mutfak tarafındadır.
kablolar 2.5mm lik sigorta 16A lık

Şöyle bi alternatifte var Mutfakta ayrı bı sıgortadan gelen 2 priz daha var(iki priz+ hol lambalrı ve mutfak lambası bağlı o sıgortaya) Buzdolabını o prizlere uzatmada yapabılırım. ozaman sadece salona aıt prizler kalır Mutfak prizleri ayırmıs olabılırırm.

Bu arada BIZIM evde 380 volt sanayi elektriği bağlı kat icerisinde 3 faz dagılıyor. her 2 odaya bı faz gidiyr kabaca

Ne yapmamı tavsıye edersınız. Bağlantıyı yapsam sorun cıkmaz mı??:confused:

Son düzenleme:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
sigortalara kadar 3x2.5 nym kabloyu direk götürebilirsen güzel olur eğer klima 7-9-12-14 btu ise buatta kullanılmayan yada en az kullanılan priz veya hatta bağlayabilrisin tesisattaki kabloların tse li 2.5 luk olması şartıyla şayet 16-18-24 btu ise direk sigortalara kadar götürmeni tavsiye ederim topraklamayı unutma

sigortalara kadar 3x2.5 nym kabloyu direk götürebilirsen güzel olur eğer klima 7-9-12-14 btu ise buatta kullanılmayan yada en az kullanılan priz veya hatta bağlayabilrisin tesisattaki kabloların tse li 2.5 luk olması şartıyla şayet 16-18-24 btu ise direk sigortalara kadar götürmeni tavsiye ederim topraklamayı unutma

tsk ederım yavuz bey pekı ben kendım sıva altındakı borulardan kablo gecırebılırmıyım ve nasıl gecıyebılırım

tsk ederım yavuz bey pekı ben kendım sıva altındakı borulardan kablo gecırebılırmıyım ve nasıl gecıyebılırım

şimdiki kullanılan elektrik kablolarının ucuna kabloları bagla diğer taraftan eski kabloları çek dışarıya yeni kabloları borunun içine almış olursun ama dikkat et boru içindeki değiştirmeyecegin kablo varsa kabloların izolasyonlarında sorun olmamasına dikkat et

sıva altından kablo çekmek kolay iş değildir bazen biz bile çekemiyoruz...eski kabloya yeni kaoblaları kopyacak şekilde bağlamak lazım ve eski hatta kaç tane faz geliyor yeni çekeceğin koblalarda bir tane fazladan kablo çekmen gerekiyor + 1 klima için...

tsk ederım bılgılerınız ıcın hocalarım

Forum istatistikleri

Konular
128,215
Kullanıcılar
449,996
Son üye
Serhan10

Yeni konular

Geri