Kaçak akım rölesi

Cuma6211

Üye
merhaba Kaçak akım rölesi bağladım Bi süre sonra röle patladı neden olabilir sistem trifaze
Bu arada faz sırasının yanlış olabileceğini söyleyenler oldu doğrumu

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
usta ben hiç patlayan yani infilak eden kaçak akım görmedim resim varsa atarmısınız ayrıca röle üzerinde r s t vaya başka bir şekil sıralama varmıydı...???

nasıl patladı?elektrik kısa devresimi oldu kaçak akımın şalteri mi düştü?
Kısa devre oluşuyor kaçak akım yanıyor ne olduğunu anlayamadım tmş den gelen ana kablo 5x6 toprak baglo note baglı üç fazı kaçak akım rölesine giriyorum Bi sure sonra ateş çıkıyor kavak alımın diğer ucu boştayken bile

usta kabloların hepsi tam sıkı bağlımı gevşek yada kazara nötr lemi bağlantı oluşuyor dediğiniz şartlarda patlama olması gerçekten ilginç...birde yanlış anlamadıysam toprak nötüre mi bağlı yazmışsınız anlayamadım...burda bir yanlış var o zaman...

usta kabloların hepsi tam sıkı bağlımı gevşek yada kazara nötr lemi bağlantı oluşuyor dediğiniz şartlarda patlama olması gerçekten ilginç...birde yanlış anlamadıysam toprak nötüre mi bağlı yazmışsınız anlayamadım...burda bir yanlış var o zaman...
Yok toprak hattı bağlı değil üç fazı ve nötr bağladıktan sonra Bi anda alev aldı

usta başka bir K.A.Rölesi denedinmi belki rölede fabrikasyon arıza vardı ondan olabilirmi...

geçende direk kabloya temas ettim röle açmadı, ondan önce de başka bir rölede çalışan kabloya temas etmiş röle açmamış, bu rölelerin can güvenliği falan masal mıdır nedir,
aradım firmayı çarpıldım şiddetli oldu röle açmadı dedim, açması gerekir dedi, bize gönderin inceleyelim dedi, başka bir markada da aynı şey olmuştu

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri