Kaçak akım rölesi kalkmıyor

mstfldmr

Üye
Merhaba,

evde ufak bir calisma yapmadan once sigortalari indirdim. isimi bitirdikten sonra tekrar kaldirmak istedim ama kacak akim rolesi hic hareket etmiyor. tum sigortalar kapaliyken bile kaldiramiyorum.

calistigim yeri kontrol ettim ama dolabin arkasinda oldugu icin tamamini goremiyorum. orada bir kacak olsa bile bu rolenin en azindan kalkip geri atmasini beklerdim, hic yerinden oynamiyor.

bir oneriniz var mi?

Ekli dosyalar

• IMG_5092.JPG
    IMG_5092.JPG
    236.5 KB · Görüntüleme: 60
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Takılmıştır. Biraz aşağı yukarı sağ sol yaparak kaldırın

Rahatça kalkması lazim, iç aksam dağılıp biyere sıkışmış ve hareketi engelliyor belli ki. Tornavida tersiyle bir iki tık tık yapın ve kaldırmayı deneyin, olmuyorsa değişecek mecburen

Merhaba, evde ufak bir calisma yapmadan once sigortalari indirdim. isimi bitirdikten sonra tekrar kaldirmak istedim ama kacak akim rolesi hic hareket etmiyor. tum sigortalar kapaliyken bile kaldiramiyorum.
calistigim yeri kontrol ettim ama dolabin arkasinda oldugu icin tamamini goremiyorum. orada bir kacak olsa bile bu rolenin en azindan kalkip geri atmasini beklerdim, hic yerinden oynamiyor.
bir oneriniz var mi?

bozulmuş veya kontakları ( atma yaşanmışsa ) yapışmıştır .

16 amper kaçak akım rölesini hangi cihaz için kullanıyorsunuz ?
veya
tüm daire tesisatı için ise amperi az !!!
daire için ise siğorta panonuzun fotosunu yayınlamanız ve kullandığınız cihazlar

1 miliamper 0.001 ampere eşdeğer olduğu için, 30 miliamper 30 x 0.001 = 0.03 amper eder.

kaçak akım rölesi.png

Son düzenleme:
bozulmuş veya kontakları ( atma yaşanmışsa ) yapışmıştır .

16 amper kaçak akım rölesini hangi cihaz için kullanıyorsunuz ?
veya
tüm daire tesisatı için ise amperi az !!!
daire için ise siğorta panonuzun fotosunu yayınlamanız ve kullandığınız cihazlar

1 miliamper 0.001 ampere eşdeğer olduğu için, 30 miliamper 30 x 0.001 = 0.03 amper eder.

anladigim kadariyla tum daire icin baglamamislar. sadece yatak odasi ve banyoya elektrik gelmiyor. diger bolumlerde elektrik var.

sabah biraz daha zorladim, simdi kolayca yukari kalkiyor ama yerinde durmuyor :oops:

umarim sadece kacak akim sigortasini degistirmekle cozebilirim. yoksa mutfak dolabini sokmem gerekecek :(

apartmanin elektrigini kesmeden bunu degistirebilir miyim?

Bir elektrikçi çağırın tüm daire için tek bir kaçak akım taksin. Mutfakta carpilmayacaginiz ne malum.

Son düzenleme:
V otomatlar ve kar evladiyelik değildir. Kar 6 ayda bir test butonuna basılarak kontrol edilmeli. V otomatlar da indirilerek yapışma varmı bakılmalı.
Her 10 yılda bir elk sayacı değiştirildiğinde v otomat ve kar da değiştirilmeli.
(Evler için çok maliyetli olmaz)

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,597
Son üye
CTure

Yeni konular

Geri