Köz yerine çözüm

dionysos77

Üye
Herkese merhaba,
Nargile ve sigara gibi tütün mamulleri sağlığa zararlıdır. Bu konuda zerrece şüphemiz yok. Sigara içmeyen birisi olarak arada sırada eşimle oturup nargile içmeyi çok seviyoruz. Bunu hazırlarken de közüydü külüydü uğraşmak canımı sıkıyor. Aliexpress de biraz araştırma yaptım ve elektrikle çalışan seramik rezistans kullanan bazı çözümler olduğunu gördüm. Fakat fiyatlar kur yüzünden alınabilir olmaktan çok uzak 500ila 1000 TL bandında.
"do it yourself" (kendin yap) şeklinde bir çözüm aramaya başladım.

DC ile çalışacak (adaptör ve hatta 9v pil ile bile olabilir), sıcaklık ayarı yapılabilecek bir çözüm konusunda fikir verebilecek kimse var mı acaba?

Şimdiden teşekkür ederim.

Herkese merhaba,
Nargile ve sigara gibi tütün mamulleri sağlığa zararlıdır. Bu konuda zerrece şüphemiz yok. Sigara içmeyen birisi olarak arada sırada eşimle oturup nargile içmeyi çok seviyoruz. Bunu hazırlarken de közüydü külüydü uğraşmak canımı sıkıyor. Aliexpress de biraz araştırma yaptım ve elektrikle çalışan seramik rezistans kullanan bazı çözümler olduğunu gördüm. Fakat fiyatlar kur yüzünden alınabilir olmaktan çok uzak 500ila 1000 TL bandında.
"do it yourself" (kendin yap) şeklinde bir çözüm aramaya başladım.

DC ile çalışacak (adaptör ve hatta 9v pil ile bile olabilir), sıcaklık ayarı yapılabilecek bir çözüm konusunda fikir verebilecek kimse var mı acaba?

Şimdiden teşekkür ederim.
İki fırt nargile çekeceğim derken ödeyeceğiniz elektrik faturasını düşündünüz mü ayrıca yapacağınız rezistansı tesisatınız kaldıracak mı?Ben elektrik teknisyeniyim ve şunu çok iyi biliyorum ki Türkiye de elektrik haddinden çok pahalı!

İki fırt nargile çekeceğim derken ödeyeceğiniz elektrik faturasını düşündünüz mü ayrıca yapacağınız rezistansı tesisatınız kaldıracak mı?Ben elektrik teknisyeniyim ve şunu çok iyi biliyorum ki Türkiye de elektrik haddinden çok pahalı!
Kömürü yakmaya çalışmak.
Külünü temizlemek vs.

Ayda yılda 1 yapacağım bir aktivite de elektrik faturası maliyetine katlanabilirim.

Arabalardaki cakmak is gormez mi?

Kötü alışkanlığa ortak mi arıyorsunuz ?

Tavsiyem solunum yolu hastalıkları hastanesini ziyaret etmeniz orada sizin gibi köz yerine en iyi çözümü bulmuş kimseler vardır en iyi tavsiyeleri verirler.

Sağlıcakla kalın .
( İçmesseniz sağlıklı kalırsınız )

Ben zaten si
Kötü alışkanlığa ortak mi arıyorsunuz ?

Tavsiyem solunum yolu hastalıkları hastanesini ziyaret etmeniz orada sizin gibi köz yerine en iyi çözümü bulmuş kimseler vardır en iyi tavsiyeleri verirler.

Sağlıcakla kalın .
( İçmesseniz sağlıklı kalırsınız )
Ortada bir alışkanlık yok, bağımlılık yok.
Sigara içmiyorum /içmiyoruz.

Yılda belki 5 belki 6 defa nargile içiyoruz eşimle karşılıklı.

Sadece bu.

Köz yerine, elektrikli bir çözüm bulursak daha az zararlı madde soluma ihtimalimiz bile var düşünürseniz.

Teknik kapsamda önerileri bekliyorum.

Araba çakmağı fikri güzel ama onu bir yandan sürekli aktif tutmak gerekecek. Bunu 12v adaptör ile yapabilir miyim emin değilim ama araştıracağım

Ben zaten si

Ortada bir alışkanlık yok, bağımlılık yok.
Sigara içmiyorum /içmiyoruz.

Yılda belki 5 belki 6 defa nargile içiyoruz eşimle karşılıklı.

Sadece bu.

Köz yerine, elektrikli bir çözüm bulursak daha az zararlı madde soluma ihtimalimiz bile var düşünürseniz.

Teknik kapsamda önerileri bekliyorum.

Araba çakmağı fikri güzel ama onu bir yandan sürekli aktif tutmak gerekecek. Bunu 12v adaptör ile yapabilir miyim emin değilim ama araştıracağım

Tiryaki olmamaniza sevindim .
Ben uyarı yapayım dedim tabiki karar sizin.
Bırakmanız yönünde.

Uyarı iki türlü

1 - sizin İyiliğiniz için ( sizi düşünmesem umrumda olmazdı ) .

2 - başkasına örnek oluyorsunuz ( teşvik )

Sağlıcakla kalın .

Forum istatistikleri

Konular
127,949
Kullanıcılar
449,595
Son üye
Ferden1011

Yeni konular

Geri