Jel basan 3d yazıcı extrüzyon ayarı

karasercan

Üye
merhabalar kendime jeli ısı ile plastikleştirebilen bir 3d yazıcı yaptım repetier kullanıyorum ve slic3r dilimleyici ile çalışıyorum 2 adet şırınga pompasını extrüzer olarak kullanıyorum yaşadığım sıkıntılar şudur:
->şırıngadan çıkan jelin kalınlığını ayarlayamıyorum extrüsion with ayarını 0.05 e kadar düşürdüm bu sefer doluluk oranını %70 altına çekemedim
->baskı sırasında donmalar ve duraksamalar oluyor repetier ekranından basımın devam ettiğini görüyorum ama 3d yazıcının lcd ekranındaki sürenin durduğunu görüyorum
-> diğer bir sıkıntı ise boşta gezinme sırasında şırınganın ucundan damlatma yapıyor buda o jel ile oluşturduğum deseninin üzerine damlayıp yapıyı bozuyor
basit şeyler gibi görünüyor ama aşamadım bununla ilgili bir fikir fırtınası yapmak istiyenleri yorumlara bekliyorum saygılar...

gezmeden önce fan açtırıp ani soğutabilirsiniz noozle ı, bende de 3d printer var solid üzerinden çizip baskı alıyorum pla dışında çalışmadım gerçi ama çok memnunum şimdiye dek sorun yaşamadım yaşadıysam da bi şekilde hallettim. takılma olayı enteresan kendiniz mi topladınız aleti bende ender 3 pro var
solid - stl - cura- gcode şeklinde operasyonum

noozleda ısıtma işlemiş yok yapıştırıcı gibi düşün jeli tablanın sıcaklığı ile kuruyup plastikleşiyor

O zmn damlamayacak kadar isitin, hammadde neydi
hammadde çözücü kurumalı bir malzeme boya gibi düşünün madde nozzle tarafında ısıtılrsa şırıngaların ucu tıkanıyor olmuyor bana lazım olan parametreler : extrüzyondan çıkan malzemenin genişliğini ayarlamak için hangi parametreyi değiştirmem gerekiyorsa o ; serbest hareket sırasında nozzledan mazemeyi geri çekmek için gerekli olan parametre bunları biliyorsan söyleyebilirsin yada silic3r için kullanım klavuzu varsa ben bulamadım Ayrıca makina baskı sırasında neden durur onunda nedenini bilmiyorum bulamadım

Kod bazinda bilmiyorum onlari otomatik ekliyor cura ama geri cekim var haklisiniz g codeden incelenebilir bahsettiğiniz slic3r vs bilmiyorum benim kullandığım solid yerine mi geçiyor cura yerine mi geçiyor, ancak benim proseste o çekme basma işlerini cura yönetiyor curada deneyip biraz curayı kuralayabilirsiniz stl - > gcode i oradan yapıyorum default ayarda zaten geri çekme yapıyor duraksayıp başka yere geçiş esnasında.

Kod bazinda bilmiyorum onlari otomatik ekliyor cura ama geri cekim var haklisiniz g codeden incelenebilir bahsettiğiniz slic3r vs bilmiyorum benim kullandığım solid yerine mi geçiyor cura yerine mi geçiyor, ancak benim proseste o çekme basma işlerini cura yönetiyor curada deneyip biraz curayı kuralayabilirsiniz stl - > gcode i oradan yapıyorum default ayarda zaten geri çekme yapıyor duraksayıp başka yere geçiş esnasında.
curada çift şırınga randımanlı olmuyor ondan slic3r ile yapılması gerek

• Beğen
Tepkiler: jes

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,978
Son üye
food_eng_1952

Yeni konular

Geri