izolasyon direnc ölçümleri

ArizHulk

Üye
Katılım
19 Ara 2015
Mesajlar
183
Puanları
1
Yaş
33
Arkadaşlarlar,bugun trafo izolasyon direnc olcumunde bi sey aklima takıldı. İlk once megger olcu cihazının + ucunu sargiya, - ucunu da topraga bagladim ve ölçü yaptım. Daha sonra + ucunu toprağa, - ucunu ise sargiya bagladim. Ve her iki ölçümde çıkan sonuç neredeyse ayni oldu. Bu normal mi sizce? Hic fark yoksa eger megger test cihazında + ve - uçlarınin ve kablo reng seçimlerinin ( kirmizi ve siyah) belirtilmesinin anlami ne ?
 
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Sorumun son kisminda yazdiklarimla ilgili bilginiz varsa da paylaşın lutfen
 
Meger için ,ölçü uçlarında + - harfleri bulunmasının bir anla-
mı yoktur.Onlarca kullandığım en iyi kalite ölçü aletinin hiç-
birnde böyle bir işaret görmediğim gibi ,böyle bir ihtiyaçta
hissetmedim.Böyle bir durumuda ilk defa duydum.
 
Meger dediğin DMM ölçü aleti olmasın, marka model nedir resim koy.
 
Cihazimiz bu.

2ng082.jpg
 
Oldukça kaliteli bir cihaz.Kullanım kılavuzunda bir açıklama yokmu ? Trafo sargı direnci ölçümünde,G ucuda kullanılıyor( yağlı tiplerde ),o ölçüm için yararlanılan bir kullanım olabilir.Klasik izolasyon õlçümleri için bir anlamı yoktur.
 
Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,812
Mesajlar
920,673
Kullanıcılar
450,905
Son üye
user111

Yeni konular

Geri
Üst