iPad'e Türkiye'den rakip çıktı

evet serkan_com_16 seninde bu gözle baktığın sürece anlamaman gayet normal. Para tabiki harcamak için vardır. Ama aslında sana hiç bir fayda sağlamayıpta sadece almış olmak için alınan şeyler için değil. Mesela şu anda ülkemizde doğru düzgün HD yayın bile yokken full hd televizyonların alınması. Yayınları geçtik, bu full hd televizyonda filim seyretmek için pahalı filimlerin alınması. Fotoğrafın nasıl çelildiğini bilmeden 2000 liralara fotoğraf makinaların alınması. 2000 liraya telefon alıp bununla internete bağlanıp minicik ekrana bakıcam diye gözlerini bozan insanlar, ya bunlar daha neler neler söylenebilir. sonrada yüklü kredi kartı borcu, kredi kartı borcunu kapatmak için çekilen tüketici kredileri, bunlarıda ödeyemeyince 2000 liraya aldığını 500 liraya internetteki sitelerden satan zavallı insanlar. Bu duruma düşen arkadaşların var ve şu anda hepsi 12,24,36 ay bankalara çalışıyor. Kazandığını banka hemen kesiyor cebinden elinde ne kaldı, onlarda senin gibi mezardaki parayı neyapayım diyordu ama şimdi hey ay kuzu kuzu bankaya ödüyorlar. Ya neyse ben sadece insanları gördüğüm yanlış bir şey için uyarmauya çalışıyorum. Herkesin kazandığı kendine. Kalın sağlıcakla

anlamadığım nokta, biz bir direnç üretemezken nasıl bu teknolojiyi çıkarırız :) tüm parçalar yurtdışından geliyor biz monteliyoruz :)

aynen hocam haklısın türkiyed elektronik sektöründe ciddi anlam malesef ne bir üretim neden bir çalışma var...
ama bir japonya tayvan çin gibi ülkelere baktığın zaman adamlar elektronik malzemenin Allahını yapıyor onun iin buda değil muhtemelen yurt dışından gelmiş bir üründür üzerine exper etiketi yapıştır al sana türk malı yapılmayan bişey mi snaki ??? ...

türk malı değildir o

evet serkan_com_16 seninde bu gözle baktığın sürece anlamaman gayet normal. Para tabiki harcamak için vardır. Ama aslında sana hiç bir fayda sağlamayıpta sadece almış olmak için alınan şeyler için değil. Mesela şu anda ülkemizde doğru düzgün HD yayın bile yokken full hd televizyonların alınması. Yayınları geçtik, bu full hd televizyonda filim seyretmek için pahalı filimlerin alınması. Fotoğrafın nasıl çelildiğini bilmeden 2000 liralara fotoğraf makinaların alınması. 2000 liraya telefon alıp bununla internete bağlanıp minicik ekrana bakıcam diye gözlerini bozan insanlar, ya bunlar daha neler neler söylenebilir. sonrada yüklü kredi kartı borcu, kredi kartı borcunu kapatmak için çekilen tüketici kredileri, bunlarıda ödeyemeyince 2000 liraya aldığını 500 liraya internetteki sitelerden satan zavallı insanlar. Bu duruma düşen arkadaşların var ve şu anda hepsi 12,24,36 ay bankalara çalışıyor. Kazandığını banka hemen kesiyor cebinden elinde ne kaldı, onlarda senin gibi mezardaki parayı neyapayım diyordu ama şimdi hey ay kuzu kuzu bankaya ödüyorlar. Ya neyse ben sadece insanları gördüğüm yanlış bir şey için uyarmauya çalışıyorum. Herkesin kazandığı kendine. Kalın sağlıcakla
hocam sen parası olmayıp gelecekteki gelirini harcayanlardan bahsediyorsun o onların problemi benim sorunum değil ben 2000 liraya telefon alırım ondanda internete memnuniyetle girerim ama senin bunu sen yapmıyorsun diye eleştirmen abest pahalı kelimesi göreceli bir kavramdır kişiye göre değişir insanları bundan dolayı eleştirmemek gerekir başkasının parası bizim parmaklarımızı yormadan son vermek istiyorum

internette kurbağalar üzerinde yapılan bir deneyi seyretmiştim. adamlar kurbağayı kaynar suyun içine atıyorlar. Hayvan suyun içine girer girmez pırt diye dışarı atlıyor canı yanıyor tabi. daha sonra aynı kurbağayı soğuk suyun içine koyup suyu yavaş yavaş ısıtıyorlar aynı zamanda suyun sıcaklığınıda gösteren termometreyide gösteriyorlar. hayvan su kaynayana kadar içinde bekliyor ve sonunda ölüyor. insanoğluda ayne böyle diyor adam. yavaş yavaş herşeyi bize kanıksattılar diyor arada br termometreyi kontrol etmemiz gerekiyor diyor en sonundada sayın arkadaşlar. kalın sağlıcakla kolay gelsin.

Birçok teknolojik yenilik önce LÜKS, sonra İHTİYAÇ en sonunda da EĞLENCE aracı haline gelir. Otomobiller, cep telefonları ve bilgisayarlar şu anda birer prestij ve eğlence aracı. İhtiyaç olamalrı aslınca ikinci planda. Bunu satın alırken ve kullanırken anlıyoruz.

Birçok teknolojik yenilik önce LÜKS, sonra İHTİYAÇ en sonunda da EĞLENCE aracı haline gelir. Otomobiller, cep telefonları ve bilgisayarlar şu anda birer prestij ve eğlence aracı. İhtiyaç olamalrı aslınca ikinci planda. Bunu satın alırken ve kullanırken anlıyoruz.

bu cümlelerin üzerine diyecek yok gerçekten. arkadaşım çok güzel yazmışsın.

Forum istatistikleri

Konular
128,209
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri