Hotpoint ariston wmf 702 Fazla Su Alıyor Yardım

kazanı birleştirirken yanlış birleştirmişsiniz.tekrardan sökün prostat hortumunun içine su giriyor o girişi engelleyin.prosestatla falan alakası yok bu işin.

bu pres kazan yaparken dikkatli olmanız lazım.silikonu doğru yerlere çekmeniz gerekiyor çekmemişsiniz maalesef.

Tekrar söküp, tekrar silikonlayacağım hocam. Bu hortumun girdiği yerde başka aparat yoktu sanırım değilmi? silikonu doğru çekmem gerekiyor sadece sanırım.

cevap veren herkese teşekkür ederim.

kazanı söktüğünde silikonu sadece altına çekme prostatın olduğu yerde U biçiminde bir yer var orayı kapatmazsan su girer hazneye ama ucunuda açık bırakacaksın..

kazanı söktüğünde silikonu sadece altına çekme prostatın olduğu yerde U biçiminde bir yer var orayı kapatmazsan su girer hazneye ama ucunuda açık bırakacaksın..
Kazanda su varken o hortumu çıkarttım. Ordan su geldi. Yani ordan su gelmemesi gerekiyor normalde değil mi hocam

konunun ustunden seneler gecmis ama kazani tekrar sok cevabina gicik oldugum icin kaydolup cevap yazmak zorunda hissettim. prosestat kazan basincini az olctugu icin fazla su alıyor. ince hortum kelepceleri iyice sikilmali. prosestattaki tek duran ayar vidasi hafif sikilmali. prosestattan uygun kazan basincini saglamak oldukca guctur. en iyisi protestat i yerinden sökmek ve ufleyerek hafif bir acma kapama sesi duyularak ayar yapmaktir. uflemede minimum git gel sesi duyulacak sekilde ayar en iyisidir.

konunun ustunden seneler gecmis ama kazani tekrar sok cevabina gicik oldugum icin kaydolup cevap yazmak zorunda hissettim. prosestat kazan basincini az olctugu icin fazla su alıyor. ince hortum kelepceleri iyice sikilmali. prosestattaki tek duran ayar vidasi hafif sikilmali. prosestattan uygun kazan basincini saglamak oldukca guctur. en iyisi protestat i yerinden sökmek ve ufleyerek hafif bir acma kapama sesi duyularak ayar yapmaktir. uflemede minimum git gel sesi duyulacak sekilde ayar en iyisidir.
Evet konunun üstünden seneler geçmiş. Fakat kazanı tekrar sök cevabi çok doğru bı cevap. Ariston makinelerin çoğunda kazan prestir. Arkadaş ek yerinden kesmiş bu ek yerindeyse pipo kısmı vardır. Doğru birleştirilmedigi için oluşan basıncı doğru iletemiyor. Ya kazan sökülecek yada ordaki pipo körlenecek kazan çıkış hortumunda pipo olan hortumla değişecek

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri