Homend 1709 konuşan çaycı

Cedem

Üye
Arkadaşlar merhaba. Çaycı belli bir süre çayı ısıttıktan sonra kaynatma dan komple kapanıyor. Devrede kontrol sağladıgım da resimde ki kondansatör kısa devre görünüyor. Değiştireceğim ancak kondansatör değer yazmıyor ve kısa devre olduğu için ölçüm ile de bulamıyorum

Ekli dosyalar

• IMG_20231210_154718~2.jpg
    IMG_20231210_154718~2.jpg
    219.6 KB · Görüntüleme: 22
Bende kahve makinesi var
Ara ara aynı tip arıza oluyor. Kahveyi kaynatmadan makine kendisini kapatıyor.
Sorun: sensör gözlerinden kaynaklaniyormuş.

15-20 günde bir makinenin iç temizliği yapılırsa sorun olmadan sağlıklı çalışıyor
Makinenizi kontrol edin sensör gözlerinde buğulanma veya kirlenme varsa bezle silip temizleyin.

Bende kahve makinesi var
Ara ara aynı tip arıza oluyor. Kahveyi kaynatmadan makine kendisini kapatıyor.
Sorun: sensör gözlerinden kaynaklaniyormuş.

15-20 günde bir makinenin iç temizliği yapılırsa sorun olmadan sağlıklı çalışıyor
Makinenizi kontrol edin sensör gözlerinde buğulanma veya kirlenme varsa bezle silip temizleyin.
Evet bende de vardı. Gözlerini sildin mi düzeliyor
Arkadaşlar merhaba. Çaycı belli bir süre çayı ısıttıktan sonra kaynatma dan komple kapanıyor. Devrede kontrol sağladıgım da resimde ki kondansatör kısa devre görünüyor. Değiştireceğim ancak kondansatör değer yazmıyor ve kısa devre olduğu için ölçüm ile de bulamıyorum
Teşekkürler. Ustam ısındıktan belli bir süre sonra yapıyor. Bu devrede sıcaklık ile ilgili bir devre elamanı var mı

Evet vardır
Termik veya termostatla kontrol vardır.
İç tekniğini bilmiyorum.
Devresini görebilirsem yardımcı olurum veya iç devresini bilenler yanıt yazarlar herhalde...

Forum istatistikleri

Konular
128,192
Kullanıcılar
449,967
Son üye
Gokhanttu

Yeni konular

Geri