Homend Çay Makinesi

acaruhne

Üye
Çay makinesini açtığımda entegrenin (lnk 306pn) tekli bacak tarafından yandığını gördüm yanındaki kondansatörede biraz zarar vermişti sağlamdı ama yinede değiştirdim. Prize takıp açmaya çalıştığımda olmadı, ışıkları yanmadı. kabloloları ve bazı parçaları kontrol ettim ama bulamadım entegre ile hangi parça azızalanmış olabilir.
Ekran görüntüsü 2022-10-18 145849.jpg

Ekran görüntüsü 2022-10-18 145919.jpg

Son düzenleme:
Kaliteli ve yakın çekim çeşitli fotolar yayınlamanız .
Arkadaşlar yardımcı olabilsinler .

20421-tomsoo-kslabilir-kslabilir-bueyuetecli-lamba-2200-luemen-parlak-iskl-5-diyoptri-ayarlana...jpg

Son düzenleme:
fotograflar kaliteli idi ama site kabul etmeyince küçüttüm
edit: yeniledim

fotograflar kaliteli idi ama site kabul etmeyince küçüttüm

Bu gibi sitelerden deneyin ve link vermeniz .
https://www.hizliresim.com

İlave ek yazı : foto değiştirilmiş ama yine kalitesiz . ( piksel ? )

Büyütülmüş hali ile . ( fotolar )

1.png
2.png
3.png
4.png

İnternette bulduğum foto .

82102b91dec868b40bcf9460a7797bed (1).jpg

Son düzenleme:
Çay makinesini açtığımda entegrenin (lnk 306pn) tekli bacak tarafından yandığını gördüm yanındaki kondansatörede biraz zarar vermişti sağlamdı ama yinede değiştirdim. Prize takıp açmaya çalıştığımda olmadı, ışıkları yanmadı. kabloloları ve bazı parçaları kontrol ettim ama bulamadım entegre ile hangi parça azızalanmış olabilir.
Ekli dosyayı görüntüle 91869
Ekli dosyayı görüntüle 91870

Hat üzerindeki sigorta yada sigorta direnci kontrol eder misiniz?

İlk resimde soldaki iki terminal enerji girişi ise mavi üzerinde LGU uzan kondansatorun altında direnç var. Muhtemelen sigorta görevi görüyor.

Direncin değeri ve olcum değeri nedir?

Hat üzerindeki sigorta yada sigorta direnci kontrol eder misiniz?

İlk resimde soldaki iki terminal enerji girişi ise mavi üzerinde LGU uzan kondansatorun altında direnç var. Muhtemelen sigorta görevi görüyor.

Direncin değeri ve olcum değeri nedir?
evet enerji girişleri
komple alt taraf silikonlu işkence çektiriyor
10 OHM ölçtüm gri kahve kahve sanki ??

IMG_20221018_153342.jpg

Bu gibi sitelerden deneyin ve link vermeniz .
https://www.hizliresim.com

İlave ek yazı : foto değiştirilmiş ama yine kalitesiz . ( piksel ? )
orjinali dediğiniz gibi

50137z8.jpg

pek parlak değil servisi kartı değiştiriyor tamir etmiyor olmalı konuşuyor bu Karaca'nın ki var o konuşuyor çayı demledim su kaynadı diyor suyun kaynadı dedirtmemişler...

1-) şu yüksek gerilim kapasitoru blok kondansatorde kac volt dc var? 4.7 uF olan sanırım. 450 voltluk kapasitor olması gerekiyor. Bu kapasotorde voltaj olması ön devrenin düzgün çalışıp çalışmadığını belirler.

2-) şemada BP pinine giden C1 kapasitoru var. Bu kapasitor entegrenin çalışması içi gereken voltajı sağlıyor. Bu kapasitor sağlam mı?

Screenshot_20221018-225446_Drive.jpg

teşekkür ederim uygun bir zamanda kontrok edecem

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,915
Son üye
eylulllll33

Yeni konular

Geri