HMI Ekranda Sayfaya Şifre Koymak

Merhaba,

Tia portal yazılımda HMI ekrada 3 ayrı sayfa yaptım. Bu sayfalardan bir tanesi set değerlenin girildiği bir sayfa olup, bu sayfaya herkesin girmesini istemiyorum. O nedenle sadece bu sayfa için şifre nasıl koyabilirim.

Ayrıca Set sayfasındaki değerleri Sembolik I/O ile giriyorum. Ancak her pano enerjisini kestiğimde şifreler sıfırlanıyor. Bu set değerlenin değiştirilmesi mümkün olmalı ancak pano enerjisi kesilse bile set değerlenin sıfırlanmamasını istiyorum Nasıl yapabilirim. Şimdiden yardımınız için teşekkür ederim.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Merhaba,

Tia portal yazılımda HMI ekrada 3 ayrı sayfa yaptım. Bu sayfalardan bir tanesi set değerlenin girildiği bir sayfa olup, bu sayfaya herkesin girmesini istemiyorum. O nedenle sadece bu sayfa için şifre nasıl koyabilirim.

Ayrıca Set sayfasındaki değerleri Sembolik I/O ile giriyorum. Ancak her pano enerjisini kestiğimde şifreler sıfırlanıyor. Bu set değerlenin değiştirilmesi mümkün olmalı ancak pano enerjisi kesilse bile set değerlenin sıfırlanmamasını istiyorum Nasıl yapabilirim. Şimdiden yardımınız için teşekkür ederim.

Hocam Teşekkür ederim. Şifre sorunu için göndermiş olduğunuz video işimi görecek. Ancak girelen değerin HMI ekranında sabit kalması konusunda istediğim şey başka bir durum. Ekteki resimde gördüğünüz Analog değerlerin sabit kalmasını istiytorum. Bu sayfadaki girdiler elektrik gidince sıfırlanıyor. Bu değerlerin sabit kalmasını istiyorum

1609085161804.png

İlgili data adreslerini kalıcı olarak ayarlayın ya da kalıcı alan içerisinden bir adres belirleyin.

şifre.PNG
arkadaşlar ekranda bir sayfaya şifre konulmuş ve ben bunu bilmiyorum bunu nasıl öğrenebilirim.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri