Hidrolik Devre Kurulumu Ödevi

merhabalar...

Üniversitede verilen ödevimde bana yardımcı olabilir misiniz,şimdiden teşekkürler...

Bir hidrolik sistemde 2 adet çit etkili silindir, bir adet çift yönlü değişken deplasmanlı hidrolik motor çalıştırılacaktır. 1. silindir 200 bar, 2. silindir 150 bar olarak sırayla çalışacaktır. Ayrıca birinci silindirin geri dönüşünde hız kontrolü istenmektedir. Birinci silindir ileri giderken hızlı bir şekilde gidecek, sıkma işlemi tamamlanmak üzere iken algılayıcı ile algılanıp daha yüksek bir kuvvetle sıkma işlemi yapılması sağlanacaktır. Hidrolik motor 1000 dev/dak ile çalışmaktadır. Sistemin maksimum çalışma basıncı 250 bar, devir sayısı 1200 dev/dak olduğuna göre sistemin devresini çizerek anlatınız

iyi günler
Siz hidrolik şemayı çizip ekleyiniz biz kontrol edelim ?
merhabalar. Ben kullanılacak elemanları biliyorum lakin neyin nereye bağlanacagı konusunda yardımınız gerekli
ödevvv.JPG

En son böyle yaptım ama şu anda sıralı olarak çalışmıyor.önce birinci silindir sonra da ikinci silindirin çalışması isteniyor

Moderatör tarafında düzenlendi:
iyi günler
buradaki sıralı çalışma servo valf ve normal valflere enerji verilmesiyle calışır sen bunu nasıl yapmayı düşünüyorsun ? bu sıralı calışma elektrık şeması ile senkron olmalıdır.
ya ben yanlış anladımyada sen yanlış soru sordun
sen hidrolik şema cizersin bende senin caışma prensibine göre elektrik şeması cizerim

Forum istatistikleri

Konular
128,104
Kullanıcılar
449,803
Son üye
ERSEDAT

Yeni konular

Geri