Hho su ile yakıt üretmek

bilo_cu

Üye
Bir çoğumuzun bildiği gibi su iki hidrojen bir oksijenden oluşur.. İlkokulda elektroliz dersi görmüştük, o yaşlarda su bardağına iki kablo sallayıp içine biraz tuz ve su ekleyerek çıkan baloncukları yakmıştım..
Geçenlerde bu işi bayağı bi araştırıp arabamda kullanmayı düşündüm.. Bu iş için pazlanmaz levhalar.,kare dalga çalışan düşük volt lu yüksek amperli pvm devreleri, ince hortumlar, araba cam suyu kabına benzer su kabı gibi malzemeler gerekiyor..
Biraz harcama yapmak gerekiyor yani.. Asıl parayı tutan krom levhalar oluyor.. Araştırmalarım da levhaların yüzey alanı nın büyük olması gerektiğini anladım.. Yüzey alanı nı artırmanın en kolsy yolu levha yerine sık örgülü paslanmaz elek düşün düm.. Her telin çapı pi sayısıyla çarpıldığın da daha büyük bir alana sahip olduğumuz ortaya çıkıyor..
15242150901693874240967937327291.jpg
stanly mayer in bu konıda çok büyük çalışmaları var. SSu ile çalışan araba motorunu fabrikasyon hale getirdi fakat şaibeli bi şekilde hayatımı yitirdi. Stanly mayer ın çalışmalarını biraz daha incelediğim de iç içe geçen iki adet paslan maz boru kullandığını, bu borulara değişik frekanslarda elektrik akımı vererek rezonans frekansını bulduğunu, rezonans a giren metal den daha yüksek hidrojen elde ettiğini öğrendiğim an kendi çalışmamı rafa kaldırdım. Benim bilgi ve tecrübe mi fazlasıyla aşan bi konu.. Üniversite ortamı veyahut eşdeğer tecrübeye sahip gerekli donanımı olan arkadaş lar illaki vardır.. Bu konu da ben birşeyler yapabilirim diyen birileri varsa stanley meyer videosu..

Çok matah bişey değil benim şöle bi çalışmam var arada sırada bişeyler eritmekte kullanıyorum.

Videodaki sen isen seni tebrik ederim. Şalamada ki alev oldukça canlı. Kaç volt kaç amper enerji kullandın dakikada kaç litre gaz üretim yaptın..
Türkiyede bu konuyla uğraşan çok insan var arabada tasarruf cihazı adı altında ama hepsi %30 civarı tasarruf yapacak şekilde çalışıyor. %100suyla çalışan araba yapanı Türkiye de ben görmedim.
Birde en son yaptığın lamba nedir ne işe yarar..

galiba flash lambası strob da deniyor
rj_8.jpg

bunun gibi daha güçlüsü.

Videodaki küçük bir hho, iki kademesi var düşük 250Watt yüksek 600W .

Flash lambası değil vakumu ölçmek için kullanmıştım flash lambası içine xenon gazı konuluyor çünkü parlak beyaz renk veriyor. Bi aralar elektron tüpü yapmaya uğraşmıştım eski tv radyolardaki tüpler.

Arabada tasarruf demişsiniz peki araba motoru kaç watt enerji kullanıyor benim bildiğim 50beygir desen
40kilowatt eder yanlışmıyım bu ise 600W :D Arabayı normal şartlarda kullandığımızda kaç watt enerji tüketir bilen var mı ?

%100suyla çalışan araba yapanı Türkiye de ben görmedim.
%100 su ile çalışan denilirken kasıt sudan elektroliz yolu ile elde edilen Hidrojen ve oksijen ile çalışan mı yoksa suyu bildiğimiz benzin/motorin gibi kullanan motor mudur?

Eğer ikinci sık ise ona su ile çalışan demek ne kadar doğru?

%100 su ile çalışan denilirken kasıt sudan elektroliz yolu ile elde edilen Hidrojen ve oksijen ile çalışan mı yoksa suyu bildiğimiz benzin/motorin gibi kullanan motor mudur?

Eğer ikinci sık ise ona su ile çalışan demek ne kadar doğru?
Su benzin gibi çalışmaz ama suyu oluşturan hidrojen benzin gibi yanabilir bu da elektroliz yoluyla olabilir.Daha önce hidrojen le çalışan araba çalışmaları duymuştum Nissan ın bir modelinde denediler diye yıllar önce.Düşünsenize arabanızın deposuna su dolduruyorsunuz musluktan hatta dereden elektroliz yoluyla hidrojen üretip yolunuza gidiyorsunuz gerçi bizim ülkemizde hemen suya yüzde yüz vergiyi eklerler de hem ucuz hemde temiz bir yakıt olur!

Videodaki küçük bir hho, iki kademesi var düşük 250Watt yüksek 600W .

Flash lambası değil vakumu ölçmek için kullanmıştım flash lambası içine xenon gazı konuluyor çünkü parlak beyaz renk veriyor. Bi aralar elektron tüpü yapmaya uğraşmıştım eski tv radyolardaki tüpler.

Arabada tasarruf demişsiniz peki araba motoru kaç watt enerji kullanıyor benim bildiğim 50beygir desen
40kilowatt eder yanlışmıyım bu ise 600W :D Arabayı normal şartlarda kullandığımızda kaç watt enerji tüketir bilen var mı ?
Buradaki watt arabayı hareket ettirme gücü değil suyu moleküllerine ayrıştırmak için kullanılan elektrik için geçerli!Bunun da hesabı vardır elbet misal arabanız 100 km gitmek için 4 litre hidrojene ihtiyacı var bunun için yaklaşık 6 litre su gerekir h2o bu 6 litre sudan 100 km gitmeden bu hidrojeni ayrıştıracak elektrik gücü gerekir ama bu kaç watt veya kw olmalı hesabı elbet vardır!

Moderatör tarafında düzenlendi:
su 2500 derece ısınırsa yanar...

Forum istatistikleri

Konular
128,188
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri