Havya tavsiyesi

Hızlı öneriler için teşekkürler,

@yolgezer74
http://www.epttavm.com/item/3070244_class-zd-70da-20130w-kalem-havya/

http://urun.n11.com/lehim-ve-havya/class-zd-70da-20130w-kalem-havya-P17065518

bahsettiğiniz ürün bu tarz mı

@serkan_48

Almışken kalitelisini alayım uzun yıllar kullanayım derim genelde.
30tl ye alacağım ürün 100TL ye çıktı kafa karıştı birde teliydi, pastasıydı, pompasıydı, süngeriydi olacak,kalem tipi derken tabancaya 30 derken 100 e çıktık sonumuz nereye gidecek.

Yukarıda linkte einhel in yanında fazladan 2 uç daha geliyor plastik ambalaj filan cezbediyor gerçi wellerin ucu onların gittiğinden daha çok gidebilir herhalde,
5 yıl önce koçtaşdan 49tl aldığım matkap bile hala işimi görüyor bu kadar bütçeyi çıkartayım mı?

Tabi sizde böyle bir şey öneriyorsanız vardır bir bildiğiniz.

serkan ustanın tavsiye ettiğni biliyorum. almışken iyisi olsun mantığı ama o çok fazla kullanan kişiler için geçerli. hem tabanca havyanın lehimi de ayrı. normal lehim belki yapılır ama ne kadar verimli olur bilemem.
ama siz hem kaba olsun hem ayda yılda bir olsun diyorsanız 100 kağıda gerek yok. evet linktekiler işini görür. kaba iş için ne kadar böyük o kadar iyi.

lehim farkından haberim yoktu, bide gazlı havyalar gördüm onlar ne tarz kullanımlar için?

eğer yukarda bahsettiğiniz ürünü alırsam yanına alacağım aparatlar neler olmalı?

krem lehim kulanıyorlar onlar. normal lehim kullanılır mı bilmem. belki kullanılır.
ama asıol çok büyük yerler için o ki serkanın verdiği mamul ekstra ekstra. ben kamyon tamirine girecem yakında. misal ben kullanacam ondan:) sen kamyon şasesine mi lehim atacan:)
gazlı havya ne bir de titreşimlisi var.
gazlı içinde bir lpg türü gaz çıkıyor. sen yakarak kullanıyorsun. elentrük olmadığı yerler de kullanılır.
titreşimli de uçta hiç ac dc kaçak olmasın diye üretilmiş ama tutmamış bir şeydi.

Bu işte öğrendim ki markasız adı duyulmamış çok daha ucuz ürünler alabilirsiniz bende zamanında aldım kullandım maddiyat yüzünden. Ama şuda var ucuz olduğu kadar kalitesiz oluyor. Ne kadar ekmek o kadar köfte.

3 gün sonra bu ürünü neden aldım diye kendinize soracaksınız. Tabi şuda var. 100 tl ye bir tane alacağıma arızalandıkça 30 tl likten 3 tane alırım diyebilirsiniz.

Geçen hurdalıktan bir havya buldum bu forumdaki bir arkadaş 24 voltluk havya şeması ile ilgili bişeyler sormuştu bende içini açıp bakarım diye aldım. eve geldim temizledim eksiklerini tamamladım baktım çalışıyor şuna nette bir bakayım dedim. ERSA analog 60 model bir havya idi. Birde fiyatına siz bakın. Ama o kadar güzel lehim yapıyor daha önce kkullandığım havyalar havya değilmiş dedim.

Bu işte öğrendim ki markasız adı duyulmamış çok daha ucuz ürünler alabilirsiniz bende zamanında aldım kullandım maddiyat yüzünden. Ama şuda var ucuz olduğu kadar kalitesiz oluyor. Ne kadar ekmek o kadar köfte.

3 gün sonra bu ürünü neden aldım diye kendinize soracaksınız. Tabi şuda var. 100 tl ye bir tane alacağıma arızalandıkça 30 tl likten 3 tane alırım diyebilirsiniz.

Geçen hurdalıktan bir havya buldum bu forumdaki bir arkadaş 24 voltluk havya şeması ile ilgili bişeyler sormuştu bende içini açıp bakarım diye aldım. eve geldim temizledim eksiklerini tamamladım baktım çalışıyor şuna nette bir bakayım dedim. ERSA analog 60 model bir havya idi. Birde fiyatına siz bakın. Ama o kadar güzel lehim yapıyor daha önce kkullandığım havyalar havya değilmiş dedim.
orası öyle de şimdi uuzn süre kullanmayack birine fazla.
ben de ısı ayarlı kullanıyorum yalan yok. ama nerde ise her gün kullanıyorum ve işsizim düşün:) bir de iş geldi mi hiç kapanmıyor o alet.
de bu arkadaş 1 ayda kullanacaksa o makinelerin zararı olmaz.
usta adam havyanın ucunu plastiğe değdirip yakıyor, sonra da zımparalayıp devam ediyor. herkesi biz mi sandın sen :)

Eski bir yazı ama hocam bende de wellerin tabancası var. Bit pazarindan almıştım. Basit bir arızası vardı giderdim ve kullanıyorum. Weller ve Ersa için iyi deniyor. Einhell tabanca da kullandim ama bu gerçekten de bir başka. Uyguna Bir kalem havya bulsam alacağım.

Eski bir yazı ama hocam bende de wellerin tabancası var. Bit pazarindan almıştım. Basit bir arızası vardı giderdim ve kullanıyorum. Weller ve Ersa için iyi deniyor. Einhell tabanca da kullandim ama bu gerçekten de bir başka. Uyguna Bir kalem havya bulsam alacağım.

Weller iyidir. Tabanca havya hizli isinir gucu yuksektir. Ama kontrolsuz guc guc degildir . (Reklam gibi oldu )

Diyecegim tabanca havya ile kaba lehimleme yapabilirsiniz. Yada geniş yuzeyleri lehimlemede iyidir. Ancak hassas lehimleme icin uygun degildir.

Ben ilk havyami sene 1992 - 1993 senelerinde almistim. O zamanlar ne malzemeye nede bilgiye erisimim kolay değildi . Aldigim havya plastik sapli adi dandik bir havyaydi. Baskasina gucumde yetmezdi. Havya cok isindigi icin 3. Gun plastiği eridi ve bukuldu. Cozum bulmam lazimdi. Sap kismimi bir ahsap ile degistirdim ve isi kontrolu icin bir dimmer taktim o havyayi yillardir kullandim ve hala calisir durumda.

Gelecegim nokta ise su an hem bilgiye hemde malzemeye ulasmak kolay. Asagidaki gibi isi ayarli bir havyaya 50 - 60 tl ye satin alabilirsiniz.

Kolay gelsin.

-YXpEKF9Z_VDHlY06ljaAye1bqOeL-5OalUDQgKHM&usqp=CAY.jpg

Weller iyidir. Tabanca havya hizli isinir gucu yuksektir. Ama kontrolsuz guc guc degildir . (Reklam gibi oldu )

Diyecegim tabanca havya ile kaba lehimleme yapabilirsiniz. Yada geniş yuzeyleri lehimlemede iyidir. Ancak hassas lehimleme icin uygun degildir.

Ben ilk havyami sene 1992 - 1993 senelerinde almistim. O zamanlar ne malzemeye nede bilgiye erisimim kolay değildi . Aldigim havya plastik sapli adi dandik bir havyaydi. Baskasina gucumde yetmezdi. Havya cok isindigi icin 3. Gun plastiği eridi ve bukuldu. Cozum bulmam lazimdi. Sap kismimi bir ahsap ile degistirdim ve isi kontrolu icin bir dimmer taktim o havyayi yillardir kullandim ve hala calisir durumda.

Gelecegim nokta ise su an hem bilgiye hemde malzemeye ulasmak kolay. Asagidaki gibi isi ayarli bir havyaya 50 - 60 tl ye satin alabilirsiniz.

Kolay gelsin.

-YXpEKF9Z_VDHlY06ljaAye1bqOeL-5OalUDQgKHM&usqp=CAY.jpg

Teşekkür ederim hocam. Weller i şu linkte gördüğüm üründen ötürü söyledim. Ben Ankara'dayım satici da Ankara'da. Fiyat 65 TL ve model olarak SP25D yazılmış ama pek bilgi bulamadim. Sahte ürün olma ihtimali var mıdır acaba? Sizin dediginiz urune de bakacağım simdi.

https://www.sahibinden.com/ilan/iki...montaj-weller-sp-25-d-25-watt-529663099/detay

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,349
Kullanıcılar
450,195
Son üye
dijitalpark

Yeni konular

Geri