Havuz Termostatı

omrkrdmnn

Üye
s.a arkadaşlar bnm bir sorunum var daha doğrusu doğalgazcı arkadaşlarla

sorun şuu

bir villada kazan dairesinde kazanımız bulunmakda ve doğalgazcının bana çizdiği elektrik şemasıı su pompası yerden ısıtma pompası vs vs cihazların kablo kesitleri ve nereye çekileceği hakkında bir projee verdi ve şemada gördüğüm herşeyy tmm tüm kabloları çekdimm ama bir sorun varr villanın havuzu doğalgaz ile kışın havuza girilmesi için ısıtma sistemi yapılmış olmasıı ve aksine doğalgazcıalrın çekdiği 3*1.5 TTr kabloyu kazan dairesine bırakmaları kazan dairesine bırakılan 3*1.5 TTR anladığım kadarıylaa havuzun ısıs sıcaklık değerini ölçücek bir termostat doğalgazcıdann bu kablonun şemasını istedim nereye çekilecekk bağlantısı nasıl olacak diee oda bana kontaktör yardımıyla çalışıcak dedii ama herhangi bi şema felanda vermedii ve ben bu kabloyu elek. panoma getirdim duruyorr bnm anlamadığım nokta havuzdan gelen ısı termostatıı kontaklörle ne görevi görücekk ve nasıl bağlanıcakk __?????(doğalgazcı bilmiormuş elindede herhangi bir şema yokmuşş)) kombi(kazanın markası ise viessman çok acil ceavplarınızı bekliorumm daha önce böle bir bağlantı şekli ile karşılaşmış olan varmı?=??*

su soğudukça termostat kontağını kapatacak kontaktörü çektirecek ve havuz suyu sirkülasyon pompalarını çalıştıracak olabilir. mekanik tesisat şemasını görmeden yorum yapmak zor. sistemde eşanjör falan varmı

Sistemde büyük olasılıkla harici eşanjör grubu, hidrolik karıştırıcı mevcut, tabi çıkışındada sirkülasyon pompası, söylenildiği üzere sistemdeki sirkülasyon pompası çalıştılabilir, kontaktörün boş kontaklarındanda üç yollu vanaya sinyal alınabilir. Bu şekilde bir sistem kurmuştum.

evet ben şuan gürcistandayım ve benzeri sistemler yapıyorum arkadaslar ,termostad ısıyı algılayıp sistemi durduran veya çalıştıran elemandır ,belirtiğin kablo kesiti gereğinden büyük gözüküyor problem yaratmaz,ancak arkadaslarında belirttiği gibi kontaktöre bağlanacaksa mutlaka bir motora on-of veriyordur.

Forum istatistikleri

Konular
128,196
Kullanıcılar
449,972
Son üye
Emirhan6161

Yeni konular

Geri