İyi lehim yapamamışsın gibi bakır yolları da kontrol et.
Hocam lehimleri kontrol ettim avometreyle baktigimda lm7805ten sonrasinda 5 volt var ama ledlerin katodunda 5 volt anodunda 2.3 volt var bu normalmi ?

Normal değil tabi, dokunduğun yerlere baktın mı dokununca neden yanıyor sence?

Lehim top şeklinde olsa da eleman ayaklarında soğuk lehim olabilir bazen oksitlenmeye karşı siyah madde oluyor onu kazımadan lehim yapmamak gerek, elemanları hafifçe sağ sola yatırarak oynat aşırı oynarsa anlarsın soğuk lehim varsa kendini belli eder. Ent soketi kullanıyorsan benzer sorunlarda bahsettiğimiz gibi ent pini ile bakır yolun tek tek temassızlık kontrolünü yapmalısın. Yazılıma da gir bak şüphen varsa tekrar yazdır. Kolay gelsin.

Programda bir sıkıntı varmı kontrol et. Bide internetten devre elemanlarını farklı listeden kontrol et bizde yapmıştık atmega ile mikroişlemci uyumsuz çıkmıştı

Atmega pic gibi ama daha farkli bir mimariye sahip islemcidir.

Sorunuz ise oncelikle yaptiginiz uygulamanin pcb nin ustten ve alttan detayli resimlerini bir kac acidan cekip eklermisiniz? Devre cok zor degil ama bazen boyle durumlar olabiliyor.

Resimlere gore aklimdaki yorumlari yapacagim.

Kolay gelsin.

havada ucan yazı projesini yapmak istiyorum ama pıc proglamada sıkıntılar yaşıyorum yardımcı olabilecek varmı acaba

propeller clock , propeller text diye internette arasanız çok sayıda örnek ve yapılmış hazır devre ve kodlar var.

Forum istatistikleri

Konular
128,196
Kullanıcılar
449,973
Son üye
sfc16

Yeni konular

Geri