Hava astsubaylık mı, elektrik mühendisi mi?

Kararımı verdim. inşallah Okulumu bitirip subay olacağım.

Hayırlı olsun. Halen kanun olarak bulunduğunu düşündüğüm askerlikten soğutma diye bir suç unsuru var sanırım, bu nedenle konunun tartışılabilmesi beni biraz şaşırttı, ben 5 yıl askeri lise 3 yıl harp okulu okudum, askeri disiplinsizlikten dolayı okuldan atıldım, şimdi eem okuyorum ve özgür hissetmekten her an herşeyi emir ile yapmıyor olmaktan dolayı gayet mutluyum o kadarki sivil hayat sanki sonsuz seçim olanağı olan engin bir derya gibi geldi bana. Ama ordununda bana kazandırdıkları herzaman cebimde bazı şeyler anlatmakla anlaşılamaz yaşamak lazım her güzel şeyde o güzelliği haketmek için gereken zorlukta vardır bu yüzden kararınızı ancak deneme yaparak gerçek sonucuna ulaştırabileceğinizi düşünüyorum, tavsiye edildiği gibi askerliği yedek subay olarak yapmaya çalışın olmadı üniden sonra açılan ordunun mühendis kadrolarına başvurun ki en iyileri alılardı genelde, benim öğrenciliğimde birçok sözleşmeli subay ve yedek subay ile arkadaşlığım oldu içlerinde çok başarılı olan ve devam edenler olduğu gibi elbette umduğunu bulamayan istifa edenler- yedek subaylıktan devam etmeyenlerde vardı, ben harp okulu mülakatlarına gelen öğrencilerede söylerdim elmayı bir kişi yer bu ekşi şey der atar diğeri yer ne güzel mayhoşmuş der çok sever bu işte böyle ben sivil mühendislikten yanayım ama kararınızı en azından havelsan aselsan gibi biryerden bir konferansa katılmadan veya armerkom vs. gibi bir birliği gezmeden ordudaki sivil ve harp okulu kaynaklı subaylarla konuşmadan kesinleştirmeyin en iyiside bu işlerde intibak vardır o sırada zaten kararınızı verirsiniz olmadı bırakır dönersiniz yani insanın herzaman ikinci 3. planı olmalıdır, bu yüzden mühendisliğinizi cebinize koyun sonra ne yaparsanız yapın.

orduya girde havası karası farketmez :) ben girmediğime çok pişman oldum 2 defa fırsat geçmişken elime

orduya girde havası karası farketmez :) ben girmediğime çok pişman oldum 2 defa fırsat geçmişken elime

Kardeşim öncelikle okulunu bitirmeye karar verdiğin için tebrik ederim seni. Bende ortaokul, lise yıllarında hep askeri okulda okumak istemişimdir. Ama o zamanlar çeşitli sebeplerden dolayı nasip olmadı. Üniversitede elektrik-elektronik mühendisliği okuduktan sonra askere gittim ve gördümki dışarıdan göründüğü gibi değilmiş. Komutanlarımız teskere bırakıp kalabileceğimi falan söylediler ama bence sivil gibisi yok. O yüzden vazgeçtim. Diyeceğim o ki inşallah derslerine çalışıp okulunu bitirirsin. Askere gittiğin zamanda hayatını sivil mi asker olarak mı sürdüreceğine karar verirsin. Askerde kalmaya karar verirsende tavsiyem havacı olmandır. Hayatta başarılar.

Kardeşim öncelikle okulunu bitirmeye karar verdiğin için tebrik ederim seni. Bende ortaokul, lise yıllarında hep askeri okulda okumak istemişimdir. Ama o zamanlar çeşitli sebeplerden dolayı nasip olmadı. Üniversitede elektrik-elektronik mühendisliği okuduktan sonra askere gittim ve gördümki dışarıdan göründüğü gibi değilmiş. Komutanlarımız teskere bırakıp kalabileceğimi falan söylediler ama bence sivil gibisi yok. O yüzden vazgeçtim. Diyeceğim o ki inşallah derslerine çalışıp okulunu bitirirsin. Askere gittiğin zamanda hayatını sivil mi asker olarak mı sürdüreceğine karar verirsin. Askerde kalmaya karar verirsende tavsiyem havacı olmandır. Hayatta başarılar.

Teşekkür ederim ilgilendiğiniz için.

Neden herkes mühendis olunca KPSS derdi filan diye konuşuyor anlamıyorum. KPSS harici çalışılacak yer yok mu? Eğer iyi bir üniversitede okuyorsan ve kendini geliştirmişsen, mezun olunca Siemens, Alcatel gibi gayet iyi kurumlar var. Ama yine de sen bilirsin. Hayırlı olsun.

Neden herkes mühendis olunca KPSS derdi filan diye konuşuyor anlamıyorum. KPSS harici çalışılacak yer yok mu? Eğer iyi bir üniversitede okuyorsan ve kendini geliştirmişsen, mezun olunca Siemens, Alcatel gibi gayet iyi kurumlar var. Ama yine de sen bilirsin. Hayırlı olsun.

Sn elmander. Benim orduyu çok isteyişim kpss den falan korkumdan değildir. Sadece Üniversite ortamından kurtulmak istememden kaynaklanıyordu. ve olayı çözdüm. üniversiteyi bitireceğim. Sözleşmeli subaylık sınavlarına katılacağım, o da olmadı astek olarak askerliğimi yapacağım.

muhendıslıgı bıtırdıgınde hava teknık okullarında egıtım gorup teknık subay kadrosunda görev yapabılırsın
bence hedefın yuksek olsun
benım amcam tıp fakultesını bıtırdıkten sonra gorevıne hava kuvvetlerınde devam ettı
bunu düsün mutlaka

hava teknık astsubayların arasında tahsıl derecesı senınkıyle aynı bır ogrencı cok cok nadır bulunur
bu tavsıyeyı yabana atma derım ben ...
hayatta basarılar

Genç yetenekli muhendıs kardeşim risk almayı sevmiyorsan astsubaylık güzel iş.

Forum istatistikleri

Konular
128,477
Kullanıcılar
450,435
Son üye
plcicis

Yeni konular

Geri