Hareket sensörü bağlantısı

fenerdinc

Üye
Merhaba,
Daire kapımın önüne takmak üzere hareket sensörü aldım. Aydınlatmadan ziyade ufak bir radyoyu çalıştırmak için kullanacağım. Sensör max 500 w, çalıştıracağım radyo ise 50 w.
Ayrıca buattan bağlantı çekmek yerine söküp takılabilir seyyar fişli bir bağlantı yapmayı düşünüyorum. Ancak nötr ve fazın karışmaması lazım. Pratik bir yol önerebilir misiniz?
Sensörün bağlantı şemasını ekledim, bağlantıyı ne şekilde yapmam gerekiyor?
(Kahverengi L, mavi N, kırmızı A, boştaki de toprak)

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    422.6 KB · Görüntüleme: 71
Ne dediğinizi anlayamadım.faz ve nötr karisinca yine kırmızı uçtan faz cikacak

Ne dediğinizi anlayamadım.faz ve nötr karisinca yine kırmızı uçtan faz cikacak
Hocam tam anlatamamışım evet, sensöre takacağım faz ve nötr kablolarının diğer uçlarını bir fişe bağlayıp prize takacağım. Sensöre giren nötr uç, prizde faza denk gelirse cihaz bozulmaz mı?

Hocam tam anlatamamışım evet, sensöre takacağım faz ve nötr kablolarının diğer uçlarını bir fişe bağlayıp prize takacağım. Sensöre giren nötr uç, prizde faza denk gelirse cihaz bozulmaz mı?
Faz ve noturun yeri degissede bise olmaz yanliz radyoya ayrı nötur cek sensor kırmızı ucu bala calisir.

Sent from my LG-H735 using KontrolKalemi.Com Mobil mobile app

Elinizdeki devrenin bağımsız kontak çıkışı yok. Yükün A-N uçlarına bağlandığını düşünürsek normal çalışma konumunda A ucundan faz çıkışı verir. Faz-nötr yer değiştirmesi durumunda (eğer röleli çıkış varsa) A ucunun aktif çıkışı nötr olur. Yani yüke nötr gönderir. Yükün diğer ucunu anladığım kadarıyla nötr hattına sabit bağlayacaksın. Bu durumda yük çalışmaz. Ayrıca sensör devresinin yapısı uygun değilse kendisi de çalışmayabilir.

Yine de fişli çıkarılabilir sistem düşünüyorsan fişin doğru bağlandığı konumda fiş ve priz üzerini işaretleyebilirsin. Senin dışında kullanacak olan varsa ters takılması mümkün olmayan üç kutuplu fiş ve priz kullanabilirsin.

Sent from my GT-I9500 using KontrolKalemi.Com Mobil mobile app

Al eline kontrolkalemi sensöre yaptığın bağlantıya göre kırmızı uca sensörün aktif durumunda faz veya notr hangisi geliyorsa karşılığı olan ucu da yanına çek bu şekilde beslemeni ver alıcıya haydi kolay gelsin

Sent from my SM-A500F using KontrolKalemi.Com Mobil mobile app

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri