Haberleşme hatası

Merhabalar

Arkadaşalar az önce PLC ye profibus eklerken sanırım mpi ayarlarında bir yanlışlık yaptım. Download ederken bağlantı koptu hatası geldi. Şuan ne yaptıysam bağlanamıyorum. sanırım mpi ayarları bozuldu ve o şekilde kayıt etti. ne yatığımı da haturlayamıyorum.

:confused:plcde pil yok. kapatıp açtım, mem res konumuna getirdim yine aynı.
:confused:yeni program ile yeni hardware oluşturup tekrar bağlanmaya çalıştım olmadı.
:confused: başka plcye aynı usb kablo ile bağlanabiliyorum.

Acaba MPI'yı fabrika ayarlarına nasıl getirebilirim? yada bu durumu nasıl düzeltebilrim?

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
siemens s7 200 lerde bildiğim kadarıyla enson hangi hızda bağlandıysan o hızda bağlanman gerekir. pc den hızını değiştirip plc nin bağlanma hızı başka olursa habereşemiye bilir.

s-7 300 kullanıyorum. fabrika ayarlarına getireiblme imkanım varmı?

bilgisayarının mpi adresini değiştirip bağlanmayı dene.

mpi adresini denedim pek bi sonuç alamadım. ayrıca yardımı olur belki, tam ne yaparken olmuştu hatırlamıyorum ama sanırım upload from plc yaparken şu bildirimi de aldım: "The Bus parameters could not be automatically determined (online). There are no stations on the bus sending parameter message frames."

Forum istatistikleri

Konular
128,245
Kullanıcılar
450,052
Son üye
Fatihkaya00

Yeni konular

Geri