hızlı sayıcı HSC komutu

telsiz

Üye
arkadaşlar s7 200 veya 300 de hızlı sayıcı yapmak istiyorum

bir motorun pervanesine yarım ay biçiminde saç monte ettim sacı görende bir endüktif sensör var elimde

fakat hızlı sayıcıyı çalıştıramadım.

aslında hsc komutunu kullanarak birşeyler denedim ama olmadı.canımı sıktı bu iş.

ama yapmak istiyorum.uygulama yapmam gereken bir yer var.

eğer elinde döküman olana arkadaş varsa sevinirim.

yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler şimdiden.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
benim görmem mi önemli plc nin görmesimi? tabiki plsler gidiyor ama çok hızlı olduğundan sanki devamlı 1 miş gibi görünüyor.

şunu söyliyim aynı mantıkla yazılmış bir makina var ama fbd olduğundan anlayamadım mantığını

Fbd yi view menüsünden laddere çevirebilirsin sana program örnekleri göndereceğim.bana mail adresini verirsen daha çok dosya falan gönderebilirim.Ayrıca uygulamanın ne olduğunu söylersen veya
programı bana mail atarsan sana tam yardım edebilirim

Merhabalar,

VIPA ve SIEMENS in Compact Plc leri için (312,313,314) kullanabileceğiniz HSC sample programı ekte gönderiyorum. Program içersinde açıklamaları mevcuttur.

Kolay gelsin.

Ekli dosyalar

• 313sc_co.zip
    375 KB · Görüntüleme: 19
Arkadaşalar* kolay gelsin......Bir sorunda yardımcı olurum.s7 200 içindir.I0.3 e palsleri giriyoruz.Oda Seçtiğimiz Hızlı sayıcı tipinden kaynaklanıyor.Programda I0.3 ü görmemize gerek yok.Ama başka aynı zamanda başka bir amaç içinde kullanacaksan mesela hızlı sayıcının yanında aynı zamanda servo motor sürücüsü olarakta kullanacaksan I0.3 ü başaka bir komuta girmeden mesela I0.x nolu uca gönderirsin vs.

Ekli dosyalar

• Hsc_2.rar
    2.1 KB · Görüntüleme: 9
SİEMENS PLC FAZLA BİLMEM AMA TWİDO MANTIĞINI YAZYIM BEN HIZLI VEYA ÇOK HIZLI SAYICI KOMUTU
KULLANDIYSAM BANA GİRİŞ SEÇENEĞİ SUNMUYOR BU SAYICI İÇİN ŞU GİRİŞLERİ KULLANABİLİRSİN DER SİZİNKİDE AYNI OLMASIN HER İMPUT SAYICI HIZLI GİRİŞİ OLAMAYABİLİR İYİ ÇALIŞMALAR

cundog ' Alıntı:
Merhabalar,

VIPA ve SIEMENS in Compact Plc leri için (312,313,314) kullanabileceğiniz HSC sample programı ekte gönderiyorum. Program içersinde açıklamaları mevcuttur.

Kolay gelsin.

tam önceki̇ s7-200 örnekleri̇ni̇n s7-300 versi̇yonunu soracaktim ki̇ yeti̇şti̇ni̇z, i̇nceleyeceği̇m teşekkürler ;)

ustam devir yüksek ise endüktif sensör sürekli 1 kalabilir çalışan makinadaki sensörle senin kullandığın arasında fark olabilir veya devir farkı eğer öyle ise encoder ile denemelisin daha sağlıklı olur senin denediğin yöntem çok düşük devirler için devir yüksek ise encoder dene

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
450,002
Son üye
enginyayl

Yeni konular

Geri