Hızlı İnternet Bilgisayarı

elektrofizikci

Usta Üye
Arkadaşlar olayın genel çerçevesi şöyle.

Bir bilgisayar ve dışarıda para kutusu olucak. 25 kr atınca bilgisayar otomatik olarak açılacak, bi köşede sayaç olacak, 10 dakika sonunda ekran kapanacak. 50 kr atınca ise 20 dk açılacak, yine süre sonunda kapanacak. İnternet Kafe salonu gibi ama manuel değil parayla açılıp otomatik kapanacak...

Bilgi ve tecrübelerinizi burada görmek beni mutlu eder, sağlıcakla...

çok güzel bir düşünce

elektriksel olarak çalıştırmak istersen
Sistem çalıştığı zaman zarfında mouse ve klavyenin enerjisini kesersin

iyi bir yazılım bilgin varsa bilgisayarın seri portundan basit bir sinyal geldiği müddetçe bilgisayarın çalışmasını sağlayabilirsin diye düşünüyorum.

İnşallah toridekini pratiğe dökebilirsin

teşekkürler..bunu yapmak istiyorum ve adım adım ne yaptığımıdasizlerle paylaşıcam...

Öyle bir dönemdeyiz ki, zaman çok önemli

bir ara bende şu benzin istasyonlarına 1 tl ile çalışan elektrik süpürgeleri ve araba yıkama makineleri koysalar diye düşünmüştüm ki, birde baktım 1 ay sonra bunu biri gerçek düşünceye çevirmiş, çok güzel şekilde yapmış.

acele et ve öncü ol derim

birde şu kadın tuvaletlerine kadın ihtiyaçlarını karşılayacak makineler (ped, çocukbezi) koymakta çok mantıklı geliyor bana.
erkekler olarak girmediğimiz yerlerdeki iş fırsatlarını kaçırıyoruz

:) Aslında forumda AKLIMIZDAKİ PROJELER diye başlık açsak, oraya herkes aklından geçeni, aklına gelen projeyi yazsa, tartışsak, geliştirsek...

Çok güzel bir proje parayı tanımlatabilirseniz gerisini kolay yapacağınızı ddüşünüyorum veya para kutusuna, paraların sığabileceği şekilde yuvalarda açılabilir ama insanların gerçekten para attığını sisteme bildirmek lazım :)

Bu ara 1 tl ile çalışan makinalara bakıyorumda hep aynı mekanizma var önlerinde, para için. Demekki para tanımlama sistemi kit olarak satılıyor veya bulunabiliyor. Bir ara elime geçerse haberdar ederim...

Güzel proje ama biraz zor. Çünkü hangi boyutta bozuk para attığınızı anlayacak jeton cihazı lazım. Akınsoft CafePlus ta jeton desteği var. Ama sanıyorum tek tür jeton için. Yani Bilgisayar için tahta kasa hazırlayıp ona jeton taktırsanız Akınsoft ile tanımlama yapıp jeton atıldığı zaman kredi vermesini sağlayabiliyorsunuz. Ama bu jeton olayı tek tip. Aynı Atari salonlarındaki gibi. Onlarda nasıl jeton atınca 1 kredi veriyordu bunda da öyle. Ayarladığınız Jetonun türüne göre mesela 50 kuruşa ayarlarsanız her 50 kuruşta 1 kredi verir. Ama adamın 40 dakika kredi açması için 1 lira yerine 2 tane 50 kuruş atması yani bozuk para taşıması gerekir. Bence siz 25 kuruşa 10dakika olayını geçin 50 kuruşa 20 dakika ile ayarlayın. O zaman olabilir...

arabistanda 2 aşamalı idi ödemeler 1. aşama ön ödemeli pasaport kaydıyla 2. aşama pasaportla kart satılıyor içine kıredi yükleniyor pc de şifre ve kart taki noyla istediğin zamanda gidip girebiliyon..:D devir dijital devir bırakın jetonu parayı artık ....

Aman hocam türkler bu konuda kendini epey geliştirdiler buzdan jeton yapıp bu tür makineleri calıştırıyolar :=)) benden size tavsiye paranın atılacağı kısma bir rezistans koyun :=) yoksa kumbarada para yerine 2 kg su bulursunuz :)

Forum istatistikleri

Konular
127,957
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri